Jednou vetou

Minister M. Lajčák bude rokovať so S. Lavrovom aj o témach OBSE

Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (vľavo) a ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas stretnutia v Moskve 19. februára 2019

foto: TASR/AP

Problematika dvojstrannej spolupráce s dôrazom na zahraničnopolitickú oblasť, aktuálne medzinárodnopolitické témy vrátane vývoja v regióne strednej a východnej Európy i otázky slovenského predsedníctva Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) budú témou stretnutia šéfov slovenskej a ruskej diplomacie Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) a Sergeja Lavrova.

Premiér Pellegrini odcestoval do Ruska,stretne sa aj s prezidentom Putinom

Míting sa uskutoční v Petrohrade v rámci oficiálnej návštevy predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD) v Ruskej federácii (4. – 6. 6.)

Slovensko-ruské rokovania sa majú týkať tranzitu plynu vzhľadom na výstavbu plynovodu Nord Stream 2, dodávok ruskej ropy v súvislosti s jej nedávnym znečistením, ale aj paliva pre slovenské jadrové zariadenia.

Slovenský premiér má rokovať s ruským partnerom Dmitrijom Medvedevom a prezidentom Vladimirom Putinom. S tým sa má stretnúť v Petrohrade.

Inaugurácia Čaputovej: Kto z neúspešných kandidátov príde a kto bude slávnosť ignorovať?

Súčasťou slovenskej delegácie, ktorú povedie premiér Pellegrini, budú okrem Lajčáka aj minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) a poradca premiéra pre zahraničnú politiku Peter Kmec.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky