Jednou vetou

Minister obrany P. Gajdoš položil kvety k pamätníku padlých v obci Skýcov

Minister obrany SR Peter Gajdoš.

foto: TASR

Sedemdesiate štvrté výročie vypálenia obce Skýcov nemeckými vojakmi počas druhej svetovej vojny si v nedeľu pri pamätníku pripomenul minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS).

Počas pietnej spomienky zdôraznil nevyhnutnosť takýchto spomienkových podujatí a zároveň poukázal na rastúcu netoleranciu a extrémizmus v spoločnosti.

ONLINE, FOTO, VIDEO: Čaputová ďakuje, Šefčovič sa chystá bojovať

„Znevažovanie hodnoty ľudského života, šírenie rasovej neznášanlivosti, netolerancie ani v tejto dobe nepovedali svoje posledné slovo a, žiaľ, nachádzajú si miesto aj v dnešnej spoločnosti. A preto je dôležité, aby sme na hrôzy, ktoré so sebou priniesli prvá a druhá svetová vojna, nikdy nezabudli,“ povedal minister obrany vo svojom príhovore. Dodal, že je potešiteľné, že na spomienkovej slávnosti sa zúčastnili aj mladí ľudia.

Obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce bola počas druhej svetovej vojny sídlom viacerých partizánskych oddielov, ktoré operovali v jej okolí a obyvatelia obce vytvorili aj vlastnú partizánsku jednotku, za čo ju nacisti 16. marca 1945 vypálili.

Obec bola oslobodená 30. marca 1945. Neskôr bol v obci odhalený pamätník obetiam prvej a druhej svetovej vojny.

Kompletné výsledky. Na prezidentské voľby reagujú politici, aj odborníci.

Gajdoš ocenil, že obec udržiava spomienku na hrdinstvo svojich predkov, ktorí neváhali zapojiť sa a položiť život za slobodu. „Sloboda a demokracia nebudú nikdy zadarmo,“ uviedol.

Môže vás zaujímať

Po Sulíkovi vysvetľovala Kočnera Nicholsonová