Jednou vetou

Minister obrany P. Gajdoš si pripomenul 74. výročie oslobodenia Zlatých Moraviec

Minister obrany SR Peter Gajdoš.

foto: TASR

Minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) si v sobotu pripomenul 74. výročie oslobodenia Zlatých Moraviec počas druhej svetovej vojny. Počas pietnej spomienky zdôraznil nevyhnutnosť takýchto spomienkových podujatí a zároveň poukázal na rastúcu netoleranciu a extrémizmus v spoločnosti.

SNS podporí návrh na predčasné voľby

„Oceňujem takéto podujatia, aké bolo zorganizované v Zlatých Moravciach. Nesmierne ma teší účasť mládeže a mladých ľudí, ale aj občanov z mesta a okolitých obcí. Takýmto spôsobom si dokážu občania pripomenúť hrôzy vojny. Na druhej strane si takýmito podujatiami budujú vlastenectvo, lebo len vlastenec precíti svoju históriu, za ktorú sa nemusíme hanbiť. Práve naopak, môžeme byť na ňu hrdí a ctiť si ju,“ uviedol minister obrany.

V Zlatých Moravciach si oslobodenie pripomenuli ukážkami oslobodzovacích bojov na Námestí A. Hlinku.

Čaputová má problém spomenúť si koho zastupovala na súde

„Nepísanými synonymami slova vojna sú smrť, krutosť a utrpenie. Najmä v kontexte súčasnosti, keď v spoločnosti rastie nenávisť, extrémizmus a množstvo ľudí si zakrýva oči pred realitou možnosti hnedého Slovenska. Je čas skutočne sa nad tým zamyslieť, toto predsa skutočne nechceme,“ doplnil Gajdoš.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky