Minister potvrdzuje, že nemá čo robiť na svojom poste, reaguje na zrušenie Čistého dňa OĽaNO

OĽaNO-NOVA

Foto: TASR

Je hrozné, že rozhodnutie odobrať akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante prichádza až po takom dlhom čase. Doterajšie postoje kompetentných napáchali už ťažko napraviteľné škody na deťoch a mladých ľuďoch.

Takto reagovalo opozičné hnutie OĽaNO-NOVA na utorkové rozhodnutie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.
Opozičné hnutie kritizuje, že oči ministrovi Jánovi Richterovi (Smer-SD) a kompetentným nedokázalo otvoriť nič, ani jasné a jednoznačné stanoviská odborníkov či verejnej ochrankyne práv.

„Odobratím akreditácie minister potvrdzuje, že nemá čo robiť na svojom poste, pretože práve on nesie najväčšiu zodpovednosť,“ dodalo hnutie.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) pod vedením Jána Richtera dnes informovalo, že zruší akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. V utorok mu totiž Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne potvrdilo, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi resocializačného strediska Čistý deň.

Ministerstvo však nesmie ani teraz vydať rozhodnutie bez predchádzajúceho vyjadrenia zo strany Akreditačnej komisie, upozornila hovorkyňa MPSVR Veronika Husárová. Uviedla to podľa nej Generálna prokuratúra v proteste prokurátora. Skonštatovala, že ministerstvo je povinné pred vydaním prvostupňového rozhodnutia požiadať o vyjadrenie Akreditačnú komisiu.

Môže vás zaujímať

Kiskove obvinenie zrazu nie je žiadnym problémom pre budúcu koalíciu