Jednou vetou

Minister školstva nemusí predložiť kroky na riešenie kauzy s eurofondmi

foto: TASR, zdroj: hlavne.sk

Minister školstva nebude musieť v Národnej rade SR predložiť správu s konkrétnymi krokmi a opatreniami, ktoré rezort plánuje prijať na riešenie kauzy s eurofondmi. Poslanci totiž odmietli žiadosť poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO), ktorá chcela tento bod zaradiť do programu.

Neprešla ani žiadosť Jána Marosza (OĽaNO), aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) zverejnil zoznam všetkých vykúpených pozemkov pod rýchlostné cesty D4 a R7. „Občania majú právo vedieť, kto predával a za koľko NDS nakupovala,“ odôvodnil svoj návrh Marosz.

Plénum odmietlo aj žiadosť Jozefa Viskupiča (OĽaNO), ktorý chcel, aby Národná rada zaviazala predsedu NRSR a SNS Andreja Danka ospravedlniť sa ľuďom za kauzu rozkrádania miliónov eur z eurofondov na ministerstve školstva. Viskupič neuspel ani so žiadosťou, aby minister obrany Peter Gajdoš (SNS) informoval poslancov, ako sa Danko dostal k údajom zo zdravotnej dokumentácie Igora Matoviča a jeho.

Erika Jurinová z OĽaNO sa neúspešne pokúsila vyradiť z programu schôdze návrh na uvoľnenie dlhovej brzdy, ktorý považuje za kampaň kandidátov na predsedov krajov za Smer-SD. Jurinová, ktorá kandiduje tiež, považuje za vrcholne nezodpovedné zadlžovať ľudí.

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky