Jednou vetou

Ministerka kultúry Laššáková nebude vstupovať do interných procesov SND

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková

foto: TASR - Oliver Ondráš

Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer-SD) nebude vstupovať do interných procesov v Slovenskom národnom divadle (SND). Informoval Peter Mäsiar z kancelárie ministra Ministerstva kultúry (MK) SR.

Podľa rezortu má časť hereckého súboru „odlišné predstavy“ ako riadne vymenované vedenie divadla i činohry. „Ministerka však prisľúbila, že sa koncom mesiaca zúčastní na internom stretnutí vedenia divadla, kde sa majú tieto problémy riešiť,“ zdôraznil.

Dobrá voľba pôjde do parlamentných volieb samostatne

Ministerstvo reagovalo aj na utorkové stretnutie štátneho tajomníka MK SR Konráda Rigóa s niektorými hercami SND. Označilo ho ako jeho „voľnočasovú aktivitu“ a „predvolebnú kampaň“. Rezort dodal, že Rigó za túto oblasť umenia vo svojej funkcii vôbec nezodpovedá a jeho postoje nekorešpondujú s krokmi ministerky Laššákovej.

FOTO: Pre toto chcú herci rokovať s ministerkou. Tá však odkazuje, že nie je dôvod

Rigó rozhovor z umelcami označil ako „konštruktívny“. „Som presvedčený, že úloha politika v slobodnej demokracii je počúvať umelcov, vytvárať demokratické a transparentné pravidlá hry a čo je najdôležitejšie, chrániť umeleckú slobodu – a to za každú cenu. To je aj posolstvom novembra 1989,“ dodal.

Strana Za ľudí chce vytvoriť koalíciu s PS-Spolu, SaS, KDH a OĽaNO

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie