Jednou vetou

Ministerka vnútra odovzdala hasičom nové protipovodňové vozíky

Ministerka vnútra SR Denisa Saková

foto: TASR

Ministerka vnútra Denisa Saková odovzdala vo štvrtok v Žiline nové protipovodňové vozíky dobrovoľným hasičom v mestských častiach Mojšova Lúčka, Vranie a Bytčica. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

„Búrky a povodne v posledných rokoch čoraz častejšie preverujú silu a nielen trpezlivosť občanov, ale aj záchranných zložiek v našom meste. Obyvatelia sú často závislí od pomoci miestnych dobrovoľných hasičov, ktorí dorazia na miesto nešťastia zvyčajne ako prví. Verím, že protipovodňová technika pomôže dobrovoľným hasičom lepšie sa pripraviť na veľkú vodu, a tak účinnejšie chrániť životy a majetok Žilinčanov,“ uviedol prednosta Mestského úradu v Žiline Igor Liška.

Čítajte viac: Je absurdné, že Saková verí Vietnamcom bez dôkazov

Odovzdávanie novej techniky je súčasťou projektu Ministerstva vnútra SR. „Protipovodňový balík prvej pomoci obsahuje elektrické a motorové vybavenie a set náradia. Všetky veci sú naložené na zatvárateľnom prívese, pričom majú za úlohu zvýšiť úspešnosť a rýchlosť záchranárskych zložiek pri ochrane ľudských životov, majetku i životného prostredia,“ dodala hovorkyňa mesta Žilina.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky