Jednou vetou

Ministerská rada OBSE vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eur

Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Miroslav Lajčák

foto: TASR - Pavel Neubauer

Zabezpečenie decembrového zasadnutia Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Bratislave vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eur bez DPH. Vyplýva to zo zmluvy o technicko-organizačnom zabezpečení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR a Inchebou, kde sa podujatie uskutoční.

V decembri skončí slovenské predsedníctvo v OBSE. Pri tejto príležitosti sa uskutoční na Slovensku výročná Ministerská rada od 2. do 6. decembra.

„Ide o stretnutie na najvyššej úrovni, na ktorom sa zúčastnia ministri zahraničných vecí 57 účastníckych štátov OBSE s očakávanou účasťou približne 1700 delegátov. Toto podujatie tradične býva vyhodnotením predsedníckeho roka a zároveň vytýči smerovanie organizácie v nasledujúcom roku,“ uviedol rezort diplomacie.

TV Markíza odvysiela v piatok živé vstupy z poslednej rozlúčky s K. Gottom

Ministerstvo pripomína, že povinnosť zabezpečiť Ministerskú radu vyplýva z predsedníctva SR v roku 2019. „Pôjde o rozsahom najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska,“ poznamenalo.

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne