Jednou vetou

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Magyar-Maďarské fórum, ktoré založil Zs.Simon

Zsolt Simon počas tlačovej konferencie k výsledkom zbierania podpisov na registráciu novej politickej strany Magyar Fórum – Maďarské fórum v Bratislave 11. januára 2019

foto: TASR - Martin Baumann

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo vo štvrtok stranu Magyar Fórum – Maďarské fórum, ktorú založil nezaradený poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon. Vyplýva to z registra politických strán a politických hnutí.

Strana chce ponúknuť generačnú výmenu na politickej scéne a dôstojnú reprezentáciu najmä pre občanov maďarskej národnosti. „Na pozitívnu zmenu na Slovensku sú potrebné aj hlasy občanov maďarskej národnosti, ktorým chceme ponúknuť možnosť si vybrať tak, aby ich hlas neskončil pri vláde Smeru a SNS,“ uviedol nedávno Simon s tým, že z budúcej spolupráce okrem týchto strán vylučujú aj ĽSNS.

Politické strany môžu minúť na kampaň pre eurovoľby najviac tri milióny eur

„Naším cieľom je prispieť k zmene politickej orientácie Slovenska tak, aby tu nevládli korupcia, klientelizmus a fungoval právny štát,“ uzavrel Simon.

Simon bol v minulosti členom SMK, z ktorej neskôr odišiel a následne s Bélom Bugárom založil stranu Most-Híd. Bol ministrom pôdohospodárstva. Z Mosta-Híd odišiel po tom, čo sa strana rozhodla vstúpiť do koalície so Smerom-SD a SNS. Odvtedy pôsobí v parlamente ako nezaradený a rozhodol sa založiť novú stranu.

Môže vás zaujímať

Slovensko podáva pomocnú ruku Ukrajine. Poskytne prístroje a testy