Jednou vetou

Mistrík kritizoval Čaputovú za antikampaň. Spustil ju aj jeho tím?

Robert Mistrík a Zuzana Čaputová

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Robertovi Mistríkovi asi tečie do topánok! Očakávanú podporu od Zuzany Čaputovej zatiaľ nezískal a možno už otvorene tvrdiť, že v týchto voľbách už zdá sa ani tak jednoducho nezíska. Hoci doteraz boli ich diskusie priateľské a zvykli si vo veľkom pritakávať, tak dnes už tento štýl neplatí. Čaputová sa na Mistríka dotiahla o "galusku" a bolo by maximálne čudné a amatérske, ak by boj teraz vzdala. Po piatich rokoch tu máme v hre opäť reči o antikampani. Andrejovi Kiskovi tvrdenia o antikampani priniesli víťazstvo. Skúša túto taktiku proti Čaputovej aj Mistrík?

Konkurenti do poslednej chvíle. Čaputová aj Mistrík cítia šancu poraziť Šefčoviča

Mistríkovi sa v priebehu mesiaca zmenila pozícia, doteraz bol favoritom dvojice práve on, avšak pomaly sa dostáva do pozície druhého hráča. Okrem prieskumov svedčia o popularite týchto kandidátov aj ich profily na sociálnej sieti. Kým Čaputová tu má vyše 48-tisíc fanúšikov, tak Mistrík „len“ vyše 27-tisíc.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

A práve kampaň na sociálnej sieti leží vedcovi v žalúdku. „Mrzí ma, že sa cieľom kampane tímu pani Čaputovej stala moja osoba. Po internete sa šíria všelijaké veci, že bola moja kampaň drahá, pritom sme od pani Čaputovej zažili mimoriadne nákladnú internetovú a facebookovú kampaň, akú Slovensko ešte nezažilo,povedal Mistrík nedávno v relácii Na telo v TV Markíza.

Nosí Čaputová stále tie isté šaty?

Čaputová na to reagovala tým, že preceňuje schopnosti jej a jej tímu. „Je to práca desiatok tisícok ľudí, ktorí sa ma rozhodli podporovať. Je od vás milé, že takto preceňujete moje sily, že by sme boli ja alebo môj tím schopní koordinovať takéto zástupy ľudí,“ povedala prezidentská kandidátka s tým, že to nie je jej práca, ale práca desiatok tisíc ľudí, ktorí ju podporujú.

Paradoxom je, že Čaputovej sa zastal ďalší protikandidát Maroš Šefčovič, ktorý sa mal pôvodne zúčastniť televízneho duelu, no na poslednú chvíľu to zrušil. „Ako zaútočil na pani Čaputovú a bez akýchkoľvek dôkazov ju obvinil, ma sklamalo. Takéto správanie nie je slušné a do prezidentskej diskusie nepatrí,“ napísal na sociálnej sieti Šefčovič, ktorý je momentálnym lídrom prieskumov pred prvým kolom.

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Kým Mistrík hovoril o antikampani voči svojej osobe v televízii, tak na stoloch mnohých domácností už ležali regionálne noviny, ktoré majú uzávierku každú stredu o 17:00, s reklamným textom, ktorý obsahoval aj odstavec: „Všimli ste si, že väčšina politikov na Slovensku sú právnici? Právnik narába s pravdou podľa potreby, ohýba ju podľa okolností. My vedci si pravdu ctíme nadovšetko,“ píše sa v texte „podpísanom“ Mistríkom.

Práve Čaputová je jedinou kandidátkou, ktorá svoju kampaň postavila na právnickej činnosti. K právnikom možno zaradiť aj Štefana Harabina, ktorý pôsobí ako sudca Najvyššieho súdu, avšak ten kampaň na právnickom povolaní postavenú nemá.

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

Aký je rozdiel medzi anitkampaňou na internete a tou v tlačených regionálnych novinách? Okrem toho, že tieto noviny sa nenachádzajú v detských izbách, ale u dôchodcov sme rozdiel zatiaľ nenašli. Ak ho nájdeme, čo si myslíme, že nie, tak vás budeme informovať.

Kampaň Roberta Mistríka v regionálnych novinách:

Právnici ohýbajú pravdu, píše sa v reklame Roberta Mistríka

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka končí, ale aj ďalší