Jednou vetou

Mistrík ohlásil kandidatúru na prezidenta SR v rodnom meste

Robert Mistrík predstavil svoju kandidatúru na post prezidenta Slovenskej republiky v Banskej Bystrici 25. júna 2018. O tento post sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát. Vľavo manželka Zuzana Mistríková

foto: TASR

Kandidatúru na prezidenta SR ohlásil v pondelok vo svojom rodisku - v Banskej Bystrici Robert Mistrík. O tento post sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát.

Podľa vlastných slov chce byť prezidentom, ktorý počúva ľudí a stojí na strane slušnosti. „Kandidujem za prezidenta, aby som pomohol splniť najdôležitejšie ciele, a to vyššiu životnú úroveň ľudí a vyššie platy, slušnú a spravodlivú krajinu, ochranu našej krásnej prírody a rozvíjanie našich tradícií,“ uviedol na tlačovej konferencii.

Prezidentskí kandidáti chcú pomáhať ľuďom aj dávať víziu

Na kampaň chce použiť vlastných a riadne zdanených 450.000 eur a sumou 50.000 eur mu prispeje Richard Marko zo spoločnosti ESET.

Mistrík zároveň predstavil šesť členov petičného výboru, ktorí začali zbierať 15.000 podpisov potrebných na prezidentskú kandidatúru.

Mistrík je vedec – biochemik. V roku 1998 založil technologickú firmu, ktorá pôsobí v oblasti hmotnostnej spektrometrie. V roku 2009 patril k zakladateľom strany Sloboda a Solidarita, členstvo však ukončil v roku 2012. V januári 2018 mu prezident SR Andrej Kiska udelil Pribinov kríž I. triedy za zásluhy o rozvoj slovenskej vedy.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky