Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Mistrík údajne zatajil výrobcu testov na COVID-19

Igor Matovič (vľavo) a Robert Mistrík

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA, TASR

Kandidát OĽaNO na poslanca NR SR a bývalý moderátor STV Vladimír Seman sa pustil do Roberta Mistríka, ktorý je súčasťou Ústredného krízového štábu. Naznačil, že Mistrík zahmlieva okolo testov na koronavírus a  komunikácia z jeho strany je netransparetná. Samotný Mistrík sa v stredu podvečer vyjadril k celej veci na sociálnej sieti.

Pokiaľ Mistrík tajnosti nevysvetlí, on sám vytvára pochybnosti, že v pozadí pandémie sa pripravujú kšefty, na ktorých má niekto vybraný zarobiť.

,, To je dobrá otázka, ale ešte dnes by som sa k nej nevyjadroval, „ reagoval vedec a neúspešný prezidentský kandidát Robert Mistrík na otázku TV Markíza, či na Slovensku vieme vyrobiť testy na koronavírus.

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

V tom čase podľa Semana už mali na Ústrednom krízovom štábe návrh košickej firmy, ktorá ponúkala slovenské testy na koronavírus a Mistrík mal o nich vedieť.

Aj preto Semana Mistríkova reakcia prekvapila, pretože on sám sa stretol s predstaviteľom tejto košickej firmy a bol mu ukázaný zahraničný certifikát, ktorý potvrdzuje, že firma dokáže vyrobiť v blízkom čase rádovo státisíce kusov testov. ,, Za cenu zhruba polovičnú v porovnaní s inými konkurečnými výrobkami tejto kvality,“ povedal vo svojom videoblogu Seman.

 

Matovičov spolupracovník nerozumie, prečo Mistrík túto skutočnosť nespomenul. ,,Ide tu o zverejnenie dôležitej informácie, ktorá súvisí, nielen s nejakým osobným záujmom, politikárčením, ale so základnými vitálnymi funkciami celej spoločnosti,“ uviedol Seman.

Zaráža ho, že doteraz nikto nezverejnil, že máme na Slovensku firmu, ktorá by vedela vyrobiť testy tej najvyššej kvality. ,, Ani člen Ústredného krízového štábu, ktorý opakovane zdôrazňoval, nutnosť čestného, férového, pravdivého, trasparentného, otvoreného informovania celej spoločnosti,“ komentoval Mistríka Seman.

Oslovili sme aj vedca Roberta Mistríka, pochybnosti nevysvetlil a do uzávierky neodpovedal. V zaslaných otázkach sme sa ho pýtali, prečo košickú firmu pred verejnosťou zatajil a tiež či on sám, vyvíja testy na koronavírus, ktoré by štát mohol od neho nakupovať.

K závažným pochybnostiam sa doteraz nevyjadril ani líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý každý deň informuje o aktuálnej situácii na rozsiahlych tlačových konferenciách.

Mistrík: Je to hoax, nič som neodignoroval

„Je to nezmysel. Naopak, vítame slovenské riešenia, snažíme sa dať dokopy všetky rozumné hlavy, koordinovať relevantné inštitúcie a presmerovať existujúce slovenské aj zahraničné, technické aj maretiálne možnosti na štátne a súkromné laboratóriá,“ reagoval na Facebooku v stredu podvečer Mistrík.

Robert Mistrík reagoval na sociálnej sieti, 1. 4. 2020 | zdroj: Facebook RM

 

VIDEO: Aktualizoavný informačný spot o koronavíruse

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky