Jednou vetou

Mladík nezvládol zákrutu a pri šmyku zrazil chodca, ktorý zrážku neprežil

Na snímke osobné motorové vozidlo značky Honda Civic 17. februára 2018.

Foto: TASR -

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košicie-okolie obvinil z trestného činu usmrtenia 18-ročného mladíka z okresu Košice-okolie. TASR o tom v nedeľu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Mladík podľa jej slov v sobotu (17.2.) o 15.15 h viedol osobné motorové vozidlo značky Honda Civic v smere od obce Čaňa na obec Ždaňa v okrese Košice-okolie, pričom pred mostom ponad rieku Hornád v katastri obce Ždaňa pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť vozidla, následne nezvládol mierne pravotočivú zákrutu, zišiel z vozovky, kde na chodníku zrazil 59-ročného chodca (59) z okresu Košice-okolie. Podľa doterajších zistení následne vodič s vozidlom preletel cez betónový múr a skončil v rieke Hornád.

„Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice vo večerných hodinách podľahol. Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 300 eur,“ spresnila Mésarová s tým, že obvinenému vodičovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Bližšie okolnosti dopravnej nehody, ako i presná príčina jej vzniku, sú podľa polície predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol privolaný na miesto udalosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky