Jednou vetou

FOTO: Danko dostal na prestížnej ruskej univerzite čestný doktorát

Predseda NR SR Andrej Danko dostal na univerzite MGIMO čestný doktorát.

Foto: NR SR

Predseda Národnej rady (NR) SR a Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko získal vo štvrtok čestný doktorát Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (MGIMO). Ruská univerzita mu ho udelila za rozvoj slovensko-ruských vzťahov, za spoluprácu a prínos na parlamentnej úrovni a za prínos pri posilňovaní mieru, medzinárodnej spolupráce a priateľských vzťahov medzi národmi.

FOTO A VIDEO: Danko z programu v Kazachstane doslova padol na zadok. Toto musíte vidieť!

Slovensko-ruské vzťahy ocenil vo svojom príhovore aj predseda slovenského parlamentu. „Pripomenul, že prispeli k možnosti zorganizovať počas tohtoročného leta podnikateľskú misiu do Ruskej federácie, na ktorej sa zúčastnilo vyše 30 slovenských podnikateľov, pričom v Rusku podpísali niekoľko zmlúv o spolupráci,“ priblížila riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová. Informovala taktiež o tom, že na slávnostnej ceremónii udeľovania čestného doktorátu sa zúčastnili i viacerí poslanci ruskej Štátnej dumy.

Čierna Hora a Srbsko by mali byť medzi prvými v ďalšom rozširovaní EÚ, povedal Danko

Danko sa stal prvým predsedom parlamentu, ktorý čestný doktorát MGIMO získal. V minulosti si ho prevzali viaceré svetové osobnosti – monacké knieža Albert II., bývalý izraelský prezident Šimon Peres, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan či bývalý francúzsky prezident Jacques Chirac.

VIDEO: Danko oznámil dátum parlamentných volieb: Kampaň sa začne v utorok

Predseda NR SR vystúpil aj na následnej konferencii pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania. „Vyzdvihol v ňom hrdinstvo slovenských a sovietskych vojakov, ktorí v hrôzach druhej svetovej vojny bok po boku nasadili svoje životy, aby oslobodili Slovensko a Európu od fašizmu,“ uviedla Škopcová.

FOTO: Dankova polotvrdá hovorkyňa?

Počas svojej súkromnej návštevy Ruskej federácie má Danko ešte rokovať s ruským ministrom priemyslu a obchodu o potenciálnych slovensko-ruských investičných možnostiach.

To je ale trapas! Rezník si znovu zavaril. Za toto bude RTVS cvakať pokutu

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Fico sa pustil do Bugára: Je to obyčajný zradca