Jednou vetou

Most-Híd bude na republikovej rade hovoriť aj o príprave volieb do NRSR

Irén Sárközy

foto: TASR

Predstavitelia Mosta-Híd budú na sobotnej (22. 6.) republikovej rade strany hodnotiť voľby do Európskeho parlamentu, venovať sa budú aj príprave budúcoročných parlamentných volieb a príprave snemu strany. Poslankyňa parlamentu Irén Sárközy (Most-Híd) pre TASR uviedla, že témou diskusií bude aj spolupráca s ostatnými maďarskými stranami.

„Keď sa budeme rozprávať o tom, čo ďalej, bude témou aj spolupráca s ďalšími politickými subjektmi,“ povedala  Sárközy. Doplnila, že okrem eurovolieb budú vyhodnocovať aj výsledok prezidentských volieb. Rozprávať sa majú aj o ďalších plánoch. „A určite aj o tom, kde sme urobili chyby, ako sa poučiť a ako ideme ďalej,“ skonštatovala s tým, že diskutovať budú „veľmi otvorene“.

SaS čaká zmena stanov a voľba nových ľudí do republikovej rady strany

Sárközy neotvorí tému šéfa strany, nemyslí si, že republiková rada príde s takým návrhom. Predseda Béla Bugár má podľa nej v strane stále dôveru. „Moju určite má. Tak ako aj v predsedníctve, predpokladám, že pán predseda má dôveru aj republikovej rady,“ doplnila. Bugár ponúkol minulý týždeň na predsedníctve svoju funkciu, predsedníctvo to odmietlo.

V májových eurovoľbách získal Most-Híd 2,59 percenta hlasov a neobsadil ani jeden mandát. Na Slovensku sú momentálne okrem Mosta-Híd aj neparlamentné SMK a Maďarské fórum. SMK v eurovoľbách tiež neuspela a Maďarské fórum ešte v žiadnych voľbách nekandidovalo, vzniklo len nedávno.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky