Jednou vetou

Most-Híd chce od MO jasné vysvetlenie, prečo nepovolilo pristáť vrtuľníkom

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Strana Most-Híd chce na najbližšom rokovaní Koaličnej rady otvoriť debatu o dodržiavaní medzinárodných záväzkov a geopolitickej orientácii Slovenska. Urobí tak v súvislosti s odmietnutím medzipristátia amerických vrtuľníkov. Od Ministerstva obrany SR žiada Most-Híd dôveryhodné vysvetlenie. TASR o tom informovala strana Most-Híd.

Aktualizované 12.15

„Most-Híd požiada Ministerstvo obrany SR o jasné a dôveryhodné vysvetlenie, prečo neumožnilo našim spojencom rutinnú možnosť medzipristátia na území Slovenskej republiky,“ uviedol Most-Híd.

Reakcia Mosta-Híd prišla po informáciách zverejnených v Denníku N. Podľa nich si americká armáda vyžiadala povolenie Ministerstva obrany SR na prelet nad slovenským územím a rutinné pristátie a natankovanie vojenských vrtuľníkov na letisku v Piešťanoch.

EXKLUZÍVNE VIDEO: Nácvik inaugurácie prezidentky Čaputovej

Predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico nevníma situáciu s vrtuľníkmi ako zásadný problém. „Vieme si to vydiskutovať počas Koaličnej rady za pár minút,“ povedal na tlačovej konferencii v Bratislave. Úrad vlády sa k situácii nevyjadril.

Podľa informácií, ktoré potvrdilo ministerstvo zahraničných vecí, bol prelet povolený, avšak možnosť medzipristátia a natankovania bola odmietnutá. Hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková toto tvrdenie odmietla s tým, že rezort obrany podľa nej ešte o žiadosti nerozhodol.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky