Jednou vetou

Most-Híd: Musíme sa spájať, nie rozdeľovať

Podpredseda NR SR a predseda Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Čoraz viac politikov v našom bezprostrednom okolí sa inšpiruje autoritárskym štýlom politiky a snaží sa zavádzať nedemokratické prvky.

Musíme byť preto ešte viac ostražití a demokraciu si chrániť. Uznesenie v takomto znení v sobotu prijala Republiková rada Mosta-Híd s tým, že dôležité je spájať, nie rozdeľovať sa.

Revolúcia, ktorá ukončila 50 rokov komunizmu. Ako to celé bolo?

„Dnes, keď sa naša spoločnosť čoraz viac rozdeľuje a približuje sa k úrovni 90. rokov minulého storočia, musíme všetci občania spoločne, vrátane koaličných, ale aj opozičných politikov, médií, mimovládnych organizácii a súkromného sektoru, robiť všetko pre to, aby sa spoločnosť ešte viac nerozdeľovala, ale naopak spájala. Vytváranie konšpiračných teórií, vyvolávanie vášní, prehlbovanie nedôvery v štát môže priniesť zopár politických bodov pre jednu či druhú stranu, ale Slovensku ako celku to nepomôže,“ tvrdia bugárovci, podľa ktorých na konci nebude nikto víťazom, ale môžeme byť všetci porazení.

Republiková rada Mosta-Híd preto vyzýva všetkých k zodpovednosti a rozvážnemu konaniu v nasledujúcom období, v ktorom čakajú Slovensko dôležité výzvy.

Druhé prijaté uznesenie je podporou poslaneckého klubu Mosta-Híd pri presadzovaní zásadných opatrení na podporu mladých rodín v parlamente.

KOMENTÁR: Označí nás Kiska za mafiánov?

„Presadenie zákonov, ktoré zdvojnásobia daňový bonus na deti do šesť rokov a zavedú štartovacie pôžičky pre novomanželov považujeme za významný krok k plneniu programového vyhlásenia vlády, ktoré podporu rodiny vníma aj ako prioritný nástroj na riešenie negatívneho demografického vývoja,“ deklaruje strana.

Tretie uznesenie podporuje opatrenia zlepšujúce stav životného prostredia na Slovensku pre čistejšiu a zdravšiu krajinu najmä z hľadiska predchádzania odpadov a zachovania a zlepšenia stavu národných parkov.

Na úrovni koalície preto presadzuje zákon o ochrane prírody, Envirostratégie 2030 a zavedenie zálohovania PET fliaš a plechoviek.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky