Jednou vetou

Most-Híd rokoval s neparlamentnými stranami, zísť by sa mal aj so Simonom a SMK

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Most-Híd zatiaľ rokoval o možnostiach spolupráce pred budúcoročnými parlamentnými voľbami s Rómskou iniciatívou Slovenska a MKDA-MKDSZ. Potvrdil to predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Začiatkom júla sa má strana zísť s Maďarským fórom, ktoré nedávno založil niekdajší predstaviteľ SMK a spoluzakladateľ Mosta-Híd Zsolt Simon. Ako to bude s rokovaním s SMK, sa Most-Híd dozvie po republikovej rade neparlamentnej strany, ktorá sa uskutoční tento víkend.

SMK je otvorená spolupráci s Mostom-Híd, bude o tom hovoriť Republiková rada

„Očakávame, že budúci týždeň budeme vedieť, či vôbec chcú rokovať,“ doplnil Bugár, podľa ktorého sa črtá rozšírenie spolupráce aj s inými stranami na kandidačnej listine Mosta-Híd.

O záujme rokovať hovoril Most-Híd po sobotňajšej republikovej rade strany. Chce diskutovať so stranami, ktoré prechovávajú jeho hodnoty, osloviť mieni neparlamentné strany. Stranám, s ktorými sa dokáže dohodnúť, ponúka miesta na kandidačnej listine. Na tento krok sa strana rozhodla po eurovoľbách, v ktorých neuspela. V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky