Jednou vetou

Most-Híd sa nezúčastní na hlasovaní o Dankovi

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Koaličný Most-Híd sa nezúčastní na hlasovaní o návrhu na odvolanie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka z funkcie. Potvrdila hovorkyňa strany Klára Debnár. Danka sa pokúša opozícia odvolať pre kauzu jeho rigoróznej práce.

„Poslanci strany Most-Híd dodržujú koaličnú dohodu. Nemyslíme si, že funkčná vláda a stabilita Slovenska má závisieť na funkciách jednotlivcoch a/alebo ich osobných zlyhaniach. Poslanci strany Most-Híd sa preto dnešného hlasovania nezúčastnia,“ uvádza sa v stanovisku.

Most-Híd pred pár dňami v súvislosti s kauzou uviedol, že Danko by mal prijať osobné rozhodnutie. Za to si vyslúžil kritiku od SNS, ktorá za Dankom stojí. Predseda Béla Bugár priznal, že medzi jeho stranou a SNS je napätie, ale o predčasných voľbách podľa neho nemôže byť ani reč.

Danko čelí pokusu o odvolanie z funkcie

Danko sa na schôdzi obhajoval, vyhlásil, že nevydiera koalíciu, je pripravený na akékoľvek rozhodnutie a že vládu nerozbije pre opozíciu. Tiež trvá na tom, že na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici absolvoval všetko, odmieta, že by bol plagiátor.

Priznal, že jeho rigorózna práca nie je vedecké dielo, ale taká ambícia pri takejto práci podľa neho ani nie je. Doplnil, že rigorózna komisia univerzity bez námietok uznala jeho skúšku. „Boli tam štyria pedagógovia, ktorí túto prácu skúmali, bola tam ústna a písomná časť. A veci, ktoré zaznievajú v mediálnom priestore, sú skreslené,“ konkretizoval šéf parlamentu. Opozícia podľa neho bez dôkazov manipuluje verejnosť.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky