Jednou vetou

Most-Híd sa v koalícii cíti normálne, plníme program, uviedol Sólymos

Minister životného prostredia László Sólymos

foto: TASR

Strana Most-Híd sa v koalícii cíti normálne, dôležité pre ňu je, že sa plní vládny program. Povedal to minister životného prostredia a podpredseda Mosta-Híd László Sólymos, ktorý je stále presvedčený, že sa strana pred tromi rokmi rozhodla správne. To, že sú medzi koaličnými stranami rozdiely, je podľa neho bežné.

„Sú témy, v ktorých sa nezhodneme, ale vedeli sme sa zhodnúť na programe na toto volebné obdobie. Pre mňa osobne je základom fungovania v koalícii plnenie tohto programu,“ vyhlásil. Okrem toho je podľa neho dôležité, aby žiadny z koaličných partnerov nerobil niečo, čo pre druhého nebude akceptovateľné.

Vláde sa veľmi nedarilo obnovovať dôveru v bezpečnosť a štát, naznačuje Bugár

Sólymos priznáva, že krízy počas vládnutia mali na stranu dopad. „Ale čo sa týka vecí, ktoré sme chceli dosiahnuť, veľa sa nám už podarilo zrealizovať a ešte nie je koniec,“ zdôrazňuje. Minister je presvedčený, že ak by strana porovnala, s čím išla do volieb a čo sa z toho splnilo, „bude jasné, že strana Most-Híd v tejto vláde dosiahla veľmi veľa“. Nemyslí si tiež, že preferencie strany sú také nízke, že by sa nedalo pokračovať.

Čo sa týka prezidentskej kandidatúry predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, Sólymos tvrdí, že strana utrobí všetko, aby uspel. Otázku jeho nástupcu v čele strany budú však riešiť až vtedy, keď to bude aktuálne. O možných kadidátoch na tento post nechcel špekulovať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky