Jednou vetou

Most-Híd stále rokuje o novom členovi ústavnoprávneho výboru

Podpredseda Národnej rady SR za Most-Híd Andrej Hrnčiar

foto: TASR

Nový člen Ústavnoprávneho výboru NR SR, ktorý by nahradil Petra Kresáka (Most-Híd), sa stále nenašiel. Novinárom to v utorok potvrdil podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (Most-Híd) s tým, že jeho klub túto otázku stále neuzavrel. Výsledok však očakáva v priebehu niekoľkých hodín.

Kresák sa členstva vo výbore vzdal, keďže sa ako kandidát na ústavného sudcu nechcel podieľať na hlasovaní výboru v tejto veci. Jeho absencia však spôsobila, že koalícia a opozícia majú vo výbore aktuálne vyrovnaný počet členov, čo spôsobilo, že pri predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi nebolo prijaté stanovisko o tom, či zákonné podmienky na ústavného sudcu spĺňa alebo nie.

Most-Híd zatiaľ nerozhodol, kto nahradí Kresáka v ústavnoprávnom výbore

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) však trvá na tom, že výbor musí aj pri expremiérovi nejako rozhodnúť tak, ako to urobil pri zvyšných 39 kandidátoch. A to ešte pred samotnou voľbou v pléne, ktorá je naplánovaná na štvrtok (31. 1.).

„Mali sme klub, ten bude pokračovať. Ak aj dospejeme k nejakému riešeniu, najskôr sa to dozvedia koaliční partneri,“ povedal Hrnčiar. V hre je aj možnosť, že Most-Híd prepustí miesto v tomto výbore koaličným partnerom.

Začína sa parlament: Toto čaká poslancov na prvej tohtoročnej schôdzi

„Všetky alternatívy sú otvorené. Aj to, že to obsadíme, aj to, že to neobsadíme,“ ozrejmil. Situáciu, v ktorej sa očakáva opätovné hlasovanie výboru o Ficovi ako kandidátovi, označil Hrnčiar za chaotickú. „Tam, kde sú traja právnici, sú štyri názory. V tejto chvíli absolútne neviem, čo sa bude diať. Je z toho chaos,“ dodal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky