Jednou vetou

Musíme rozpútať boj proti podvádzaniu pri záverečných prácach, uviedol Sopko

Miroslav Sopko

foto: TASR

Školstvo má systémový problém a je potrebné sa k nemu postaviť priamo. A to legislatívnymi zmenami, ale aj kampaňou o plagiátorstve. Počas rozpravy k návrhu na odvolanie predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) z funkcie to vyhlásil opozičný poslanec a člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Miroslav Sopko, ktorý vystúpil za klub OĽaNO.

„To, že sme tu dnes, je smutnou správou o našom školstve. Spochybnenie rigoróznej práce sa dotýka školstva a učiteľov, celá táto kauza im veľmi škodí. Už dávno tu mal byť rozpútaný boj proti podvádzaniu pri záverečných prácach,“ myslí si Sopko. Priznal, že osobne ho sklamal postoj ministerstva školstva, ktoré celú kauzu okolo rigoróznej práce Andreja Danka berie ako osobnú vec medzi šéfom parlamentu a fakultou. „Som rád, že sa zriadila komisia, ale koľko komisií a skupín už bolo zriadených? Nikto sa nemôže hnevať, že skepsa prevažuje,“ podotkol Sopko.

Nicholsonová: Na čele parlamentu nemôže byť usvedčený plagiátor

OĽaNO preto vyžaduje nielen prijatie politickej zodpovednosti, ale aj otvorenie diskusie o probléme, ktorý konečne treba začať riešiť. „Aby sa nemuseli poctiví študenti a učitelia hanbiť za to, čo sa v tomto štáte deje. Hlasovanie o odvolaní Andreja Danka bude hovoriť o tom, kam sa má posunúť politická kultúra na Slovensku,“ dodal Sopko.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky