Jednou vetou

Muž z Bieloruska previezol cez slovenské hranice 4 ľudí z Bangladéša

Ilustračné foto

TASR

Muž z Bieloruska mal cez slovenské hranice previezť 4 občanov z Bangladéša do západnej Európy. Momentálne je zadržaný slovenskou políciou. Za tento skutok mu hrozí odňatie slobody na sedem až desať rokov.

Polícia zadržala a obvinila 36-ročného muža z Bieloruska, ktorý cez Slovensko nelegálne prevážal štyroch občanov Bangladéša. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová. Muž chcel cudzincov previesť do západnej Európy. Za prevádzačstvo mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Andrej Danko v Izraeli: Na Slovensku bezpochyby máme problém s antisemitizmom

„Podľa zistení polície mal v pondelok (2.7.) skoro ráno prevážať občan Bieloruska Aleh M. v osobnom motorovom vozidle štyroch občanov bangladéšskej štátnej príslušnosti. V okrese Snina mali nedovolene prekročiť štátnu hranicu Slovenskej republiky z Ukrajiny,“ priblížila Baloghová. Vozidlo však zastavili a skontrolovali príslušníci hraničnej a cudzineckej polície. Následne vzal vyšetrovateľ Bielorusa do vyšetrovacej väzby.

Občania Bangladéša vo veku od 26 do 36 rokov za cestu do Nemecka alebo Francúzska prevádzačom zaplatili 10.000 eur. „Boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na naše územie a územie ostatných členských štátov EÚ,“ dodala hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Pellegrini Sólymosovi: Ožral si sa? Pobil si sa? Toto by si mal urobiť!