Jednou vetou

Muža ležiaceho na ceste prešlo nákladné auto, nehodu neprežil

Pri tragickej dopravnej nehode v obci Málaš v okrese Levice prišiel o život 47-roèný muž. V tmavom obleèení a bez reflexných prvkov ležal na ceste, kde ho zrazil 43-roèný vodiè nákladného auta. Nehoda sa stala v utorok 10. apríla 2018 krátko po 20. hodine. Na snímke nákladné auto.

FOTO: TASR - KR PZ Nitra

Pri tragickej dopravnej nehode v obci Málaš v okrese Levice prišiel o život 47-ročný muž. V tmavom oblečení a bez reflexných prvkov ležal na ceste, kde ho zrazil 43-ročný vodič nákladného auta. Nehoda sa stala v utorok 10. apríla krátko po 20. hodine.

„Vodič nákladného auta pravdepodobne neskoro spozoroval chodca ležiaceho približne v strede vozovky. Aj napriek strhnutiu riadenia a prudkému brzdeniu nedokázal zrážke s osobou zabrániť,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Chodec ležiaci na vozovke utrpel pri zrážke ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Telo nebohého bolo prevezené na pitvu, pri ktorej bude z krvi zisťované aj prípadné požitie alkoholu, uviedla Bruchterová. U vodiča bola dychová skúška na alkohol negatívna. K vyšetrovaniu dopravnej nehody bol pribraný aj znalec odboru cestnej dopravy. Presná príčina dopravnej nehody, okolnosti, ako aj miera zavinenia je v štádiu vyšetrovania. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky