Jednou vetou

MV SR: Dobrovoľní hasiči dostali protipovodňové vozíky

Ilustračné foto

Foto: TASR

V rámci protipovodňových opatrení odovzdalo Ministerstvo vnútra (MV) SR vyše 1700 protipovodňových vozíkov obciam na celom Slovensku.

Rezort vnútra tak podporil dobrovoľných hasičov v obciach najohrozenejších povodňami. Informovala Petra Friese z tlačového odboru MV SR.

Projekt Aktívne protipovodňové opatrenia realizoval rezort vnútra v dvoch etapách. V prvej etape projektu prebiehajúcej v rokoch 2015 – 2016 bolo odovzdaných 921 kusov protipovodňovej techniky.

„Sem patria predovšetkým protipovodňové prívesné vozíky, ktorých súčasťou sú čerpadlá, generátor elektriny, prenosné osvetlenie a protipovodňové bariéry,“ priblížila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Turisti sa možno v chránených územiach budú môcť pohybovať aj mimo značiek

Druhú etapu realizoval rezort vnútra v tomto roku, keď odovzdal ďalších 820 vozíkov. Najviac vozíkov bolo odovzdaných v Prešovskom kraji.

„Do konca tohto a počas budúceho roku plánujeme zadovážiť ďalšiu techniku, ktorou vybavíme dobrovoľných hasičov,“ dodala Saková.

Povodne v posledných desiatich rokoch spôsobili podľa rezortu na území Slovenska škody vo výške viac ako 702 miliónov eur. Vzhľadom na to sa MV SR rozhodlo ohrozené obce podporiť aj s pomocou prostriedkov z Európskej únie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky