Jednou vetou

MV SR: Okrem zvýšenia platov dostanú zamestnanci týždeň voľna navyše

Ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD)

foto: TASR

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) podpísala kolektívne zmluvy na roky 2019-2020 pre všetky skupiny zamestnancov rezortu vnútra.

Okrem avizovaného zvýšenia platov o desať percent od januára 2019 a v rovnakej výške aj od januára 2020 sa ministerstvo vnútra dohodlo s odborármi na zvýšení dovolenky zamestnancov o jeden týždeň nad rámec Zákonníka práce.

MOSR navrhuje obstarať bojové obrnené vozidlá 4×4 medzinárodnou verejnou súťažou

„Kolektívne zmluvy uzatvorené v záujme vytvárania priaznivejších pracovných podmienok sú výsledkom rokovaní so zástupcami jednotlivých odborových zväzov,“ ozrejmil rezort vnútra.

Doplnil, že od apríla 2019 budú zamestnanci ministerstva dostávať stravné poukážky v hodnote štyri eurá na deň.

Kolektívne zmluvy upravujú podľa rezortu aj tvorbu sociálneho fondu, v budúcom roku to bude 1,1 percenta pre všetky skupiny zamestnancov.

„Súčasťou kolektívnych zmlúv je okrem iného zavedenie pružného pracovného času na pracoviskách, kde o to požiada odborová organizácia a prevádzkové podmienky to umožnia,“ doplnilo ministerstvo.

Prezident nepodpísal novelu zákona o Policajnom zbore, platiť bude aj bez toho

Zmluvy podpísala ministerka vnútra a generálny tajomník služobného úradu MV SR Ondrej Varačka s policajtmi, hasičmi, horskými záchranármi, civilnými štátnymi zamestnancami a civilnými zamestnancami vykonávajúcimi práce vo verejnom záujme.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky