Jednou vetou

MZVaEZ dostalo od MO súhlasné stanovisko k medzipristátiu amerických vrtuľníkov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí dostalo od ministerstva obrany súhlasné stanovisko k medzipristátiu amerických vrtuľníkov. Stalo sa tak po telefonátoch ministra zahraničia Miroslava Lajčáka so šéfom rezortu obrany Petrom Gajdošom. Informoval o tom rezort diplomacie.

EK odporúča, aby SR zvýšila úsilie v boji proti korupcii aj na vysokej úrovni

Ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyjadrení potvrdzuje, že v predchádzajúcich dňoch dostalo písomné stanovisko z ministerstva obrany, v ktorom jeho zamestnanci vyjadrili súhlas s preletom amerických vrtuľníkov, ale zároveň dali zamietavé stanovisko na ich medzipristátie. Po spomínanom telefonáte prišlo nové.

Rezort diplomacie súhlasí s tvrdením ministerstva obrany, že udeľovanie diplomatických povolení je v zmysle platnej legislatívy výhradne v kompetencii ministerstva zahraničia.

„Avšak treba zároveň dodať, že ‚až po predchádzajúcom rozhodnutí ministerstva obrany“. Inými slovami, „rezort diplomacie komunikuje ďalej partnerom rozhodnutie rezortu obrany,“ doplnilo ministerstvo zahraničných vecí.

Čaputovú čaká dôležitý inauguračný prejav. Týmto sa môže inšpirovať!

Rezort zároveň ubezpečuje ministerstvo obrany, že rešpektuje jeho stanoviská „výhradne na oficiálnej báze“. Za také považuje aj predchádzajúce stanovisko ministerstva obrany, „v ktorom bolo medzipristátie amerických vrtuľníkov na území SR zamietnuté“.

Ministerstvo zahraničných vecí ďalej uvádza, že považuje týmto komunikáciu k tejto téme za ukončenú a nebude komentovať rozhodnutie ministerstva obrany ani žiadne ďalšie okolnosti s tým súvisiace.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky