Na bratislavskom letisku nedovolili odletieť 3 deťom. Boli v pátraní

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

foto: TASR

Polícia priamo pred odletom z bratislavského letiska ukončila v stredu (11.7.) dovolenku trom talianskym deťom a ich matke.

Letecky na dovolenku-určite sa oplatí myslieť aj na toto

Počas hraničnej kontroly totiž policajti zistili, že na deti vo veku 16, 12 a osem rokov je vyhlásené pátranie z dôvodu nezvestnosti s požiadavkou „umiestniť osoby na bezpečné miesto, aby sa osobám zabránilo pokračovať v ceste“. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Zábavná pyrotechnika sa bude môcť používať iba počas osláv Nového roka

Policajti preto kontaktovali príslušné orgány, ktoré potvrdili platnosť záznamu. Pátranie po deťoch bolo vyhlásené za účelom ich nevycestovania z územia schengenského priestoru. „Policajti ihneď kontaktovali pracovníkov úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí sa detí po príchode na letisko ujali a prípad budú riešiť ďalej,“ priblížila Baloghová.

Cestujete do Chorvátska? Takéto máte možnosti

Po nahlásení nezvestnosti polícia urobí záznam o nezvestnom dieťati (osobe) v pátracom informačnom systéme, čím sa táto informácia automaticky dostáva do všetkých krajín schengenského priestoru prostredníctvom Schengenského informačného systému (SIS). Pátrať sa začína vždy okamžite, nikdy nie je stanovená časová hranica, po vypršaní ktorej by sa začalo pátrať.

Môže vás zaujímať

Nespokojní farmári idú domov! Pripravujú sa na generálny štrajk