Na Dobšinského v rozhlase posielali inšpekciu

Šéf programu v rozhlase Michal Dzurjanin (vľavo) údajne dopomohol k odchodu Braňa Dobšinského

autorská koláž hlavne.sk, facebook, TASR, napalete.sk

Ležal mu v žalúdku? O skončenie Braňa Dobšinského v RTVS sa vraj výrazne pričinil šéf rozhlasovej časti Michal Dzurjanin. Pre hlavne.sk to potvrdili viaceré zdroje. Počas vysielania uplynulú sobotu mal zháňať a posielať do rozhlasu na moderátora inšpekciu práce! Dnes sa z toho vykrúca, podrazy vraj nikdy nerobil a Dobšinskému posiela jasný odkaz. Samotný moderátor sa k celej veci nechce viac vyjadrovať.

Nejasnosti v RTVS. Stále nemajú poriadnu náhradu za Dobšinského

Moderátor RTVS Braňo Dobšinský to mal v RTVS nahnutév minulosti. Politikom sa nepáčila jeho novinárska dravosť a štýl, akým viedol diskusie. Príležitosť napokon využilo súčasné vedenie a spoluprácu s ním ukončili po tom, ako meškal uplynulý víkend na pravidelnú reláciu Sobotné dialógy. Telerozhlas sa ešte v ten deň ospravedlnil s vysvetlením, že išlo o zlyhanie ľudského faktora.

„Áno, zabával sa s nami v piatok večer, ale nijako to nepreháňal, bol v pohode,“ uviedol pre hlavne.sk zdroj, ktorý tvrdí, že Dobšinský sa na Média párty – Hovorca roka správal úplne štandardne ako aj ďalší prítomní hostia.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Na druhý deň však prišiel neskoro na vysielanie a niektorým sa nepozdávala jeho artikulácia (záznam relácie nájdete tu). Navyše počas celej diskusie s poslancami NR SR Jurajom Blanárom a Gáborom Grendelom si na tvári prekrýval poranenie veľkými slnečnými okuliarmi. To si údajne privodil pádom v čase od piatkového večera do sobotného predpoludnia.

„Nemal som pocit, že by horšie rozprával. Prečo meškal sme sa však nedozvedeli. Áno, Juraj Blanár ho občas zahriakol, nech sa venuje moderovaniu a na konci si neodpustil poznámku, že sme začali neskoro,“ povedal nám Grendel, ktorý sa spomínanej diskusie zúčastnil.

RTVS ukončila spoluprácu s moderátorom Dobšinským

Podľa našich informácií sa o možných komplikáciách s reláciou a samotným moderátorom vedelo v RTVS už v sobotu predpoludním a generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa mal vyjadriť so slovami približne „ak sa na to cíti, nech to skúsi odmoderovať.“

Riešenie situácie mal iniciatívne prevziať šéf rozhlasovej časti Michal Dzurjanin, ktorý údajne trval na tom, aby okamžite prišla inšpekcia práce a Dobšinskému dali fúkať. „Objavila sa tu pani z personálneho, ktorá frfľala, že ju Dzurjanin stiahol kde si z víkendu. Potom tu nešťastne chodila, lebo vraj nafúkal zbytkový po tej párty,“ uviedol náš zdroj.

V minulosti bol proti Rezníkovi, dnes je mu dobrý. Viac o Dzurjaninovi aj TU

Samotný Dzurjanin to nepoprel a odpovedal veľmi vyhýbavo:“ Viete čo, ja si myslím, že sú tu isté pravidlá, ktoré sa mali vykonať a tak sa stalo. Ja si Braňa inak vážim. Sťažovali sa na neho politici aj za mojej éry, že je nekompromisný, ale aj chválili, ako je vždy na hostí dobre pripravený. Povedal som to jasne?“ reagoval podráždene Dzurjanin pre hlavne.sk, keď sme sa pýtali, či je naozaj pravda, že pokyn zavolať personalistu vyšiel priamo od neho.

Na otázky, či aj on sám mal v minulosti podobný problém, neodpovedal. V kuloároch sa o ňom okrem iného hovorí, že sa mal postarať o odchod ďalších ľudí, či už v rozhlase, ale aj na predchádzajúcich pôsobiskách (napr. Ministerstvo hospodárstva), kde sa pokúšal v minulosti manažovať. Časť ľudí z jeho okolia spochybňuje jeho odborné schopnosti, ktoré má údajne prekrývať zákernosťami a hľadaním chýb na svojich kolegov.

Aj takto berie Rezník odchod Dobšinského

„Prepáčte, nekomentujem. RTVS vydala stanovisko,“ stručne reagoval Dobšinský, keď sme ho kontaktovali a pýtali sa na vyjadrenie aj názor na Dzurjanina.

Branislav Dobšinský je skúseným novinárom. Začínal v spomínanom rozhlase, pokračoval v Žurnále rádia Twist, neskôr moderoval v STV reláciu „O 5 minút 12.“ Pôsobil v spravodajskej TA3 aj v publicistike na Markíze. Od roku 2007 bol redaktorom a moderátorom relácie „Sobotné dialógy“, spravodajstvu v rozhlase istý čas aj šéfoval.

 

Môže vás zaujímať

Polícia pri nahrávke Trnku s Kočnerom nepochybila, hovorí výbor