Jednou vetou

Na efektívne čerpanie eurofondov má dohliadať Sekcia koordinácie projektov

Ilustračné foto

TASR

Na lepšie čerpanie eurofondov a na kvalitné a správne riadenie projektov bude dohliadať novovzniknutá Sekcia koordinácie projektov, ktorú zriadilo Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR. Má zabezpečiť, aby sa projekty koordinovali na jednom mieste a aby rezort spravodlivosti čerpal eurofondy efektívnejšie. Unformovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Drobová.

Doteraz si svoje projekty a časti projektov riadili jednotlivé sekcie ministerstva spravodlivosti. Práve to mohlo v niektorých prípadoch spomaliť aplikáciu niektorých procesov do praxe. Na jednom projekte totiž mohli podľa Drobovej čiastkovo pracovať viaceré sekcie, čo komplikovalo koordináciu ich vzájomnej súčinnosti.

Hrnčiar: Otázku platov treba otvoriť, politici by mali nájsť odvahu

Práve tento fakt sa stal podnetom na vytvorenie novej Sekcie koordinácie projektov. “Má za úlohu dohliadať na spôsob riadenia projektov, na použitie materiálnych a finančných zdrojov počas priebehu projektu a riešiť všetky otázky s tým spojené,“ priblížil minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Čerpanie finančných prostriedkov na projekty rezortu spravodlivosti, rovnako ako aj priebeh samotných projektov sa týmto podľa neho urýchli a zefektívni.”

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky