Jednou vetou

Na kandidátke Mosta-Híd budú aj predstavitelia strany Šanca

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Strana Most-Híd sa dohodla na spolupráci s mimoparlamentnou stranou Šanca. O spolupráci informoval Most-Híd na sociálnej sieti.

„Predstavitelia mimoparlamentnej strany Šanca budú kandidovať, podobne ako predstavitelia MKDA, na kandidátke Mosta-Híd vo voľbách v roku 2020,“ uviedla strana s tým, že bližšie informácie poskytne vo štvrtok (21. 11.).

Premiér chce mimoriadnu bezpečnostnú radu kvôli Jaroslavovi N.

Strana Šanca vznikla v roku 2015, založila ju bývalá a dlhoročná šéfka rádia Expres Eva Babitzová. Tá údajne už pred vznikom Šance koketovala s politikou, či to bolo pre údajnú stagnáciu v manažérskej pozícii sa nepotvrdilo, no žiadna konkrétna politická ponuka sa pre ňu vtedy oficiálne neobjavila.

Po odchode z Rádia Expres a predaji svojho podielu v ňom sa v septembri 2014 zapojila do politického a verejného života. Jej pôsobenie v SDKÚ-DS sa skončilo potom, čo na mimoriadnom kongrese zablokovali jej vtedajší vrcholní predstavitelia výmenu vedenia strany.

Po prvej facke v politike sa otriasla a založila Šancu. Parlamentné voľby v roku 2016 skončili pre Babitzovú katastrofou, nakoľko strana dosiahla volebný výsledok 0,25 %. Na čas sa stiahla z politiky, najnovšie sa však povráva, že by sa mohla znovu objaviť na politickej scéne.

Súčasným predsedom je Viliam Novotný, bývalý funkcionár a poslanec Národnej rady SR za SDKÚ-DS.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Právo voliť má plnoletý občan SR. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

🇸🇰Dohodli sme sa na predvolebnej spolupráci so stranou Šanca. Predstavitelia tejto mimoparlamentnej strany budú…

Uverejnil používateľ Most-Híd (Híd-Most) Streda 20. novembra 2019

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS: Rezort vnútra pripravuje plán na druhú vlnu pandémie