Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Na Lešti mal nehodu americký tank, traja vojaci sa zranili

Počas cvičenia Slovenský štít 2018 na Lešti došlo v stredu v skorých ranných hodinách k nehode amerického tanku Abrams. Pri nehode sa zranili traja príslušníci Armády USA, z toho jedna žena. Informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

aktualizované: 12:45

Podľa informácii od hovorkyne rezortu obrany previezli po udalosti dvoch ťažko ranených vojakov do nemocnice letecky. Tretieho vojaka s ľahkými zraneniami transportovali sanitkou.

V Lešti sa začína medzinárodné vojenské cvičenie Slovak Shield 2018

Capáková uviedla, že z dôvodu vyšetrovania a vzhľadom na to, že nejde o príslušníkov Ozbrojených síl SR, ministerstvo zatiaľ neposkytne ďalšie informácie.

Rovnako reagovalo aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR. „Záchranári bližšie informácie po dohode s ministerstvom obrany k prípadu neposkytujú,“ uviedla Alena Krčová, hovorkyňa OSZZS SR.

K nehode sa vyjadrili leteckí záchranári. Do výcvikového centra Lešť leteli na pomoc dva vrtuľníky zo stredísk Banská Bystrica a Nitra.

Pri obci Čierne nad Topľou sa zrazil autobus s dvomi autami

„Banskobystrická posádka bola vyslaná k zranenému mužovi s devastačným poranením dolnej končatiny. Druhá posádka pomáhala zranenej žene s polytraumou. Oboch zranených po prílete prevzali do svojej starostlivosti lekári leteckých záchranárov. Na mieste im poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a transportovali do nemocnice v Banskej Bystrici, kde ich odovzdali v stabilizovanom stave,“ konštatovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Slovak Shield 2018 je medzinárodné vojenské cvičenie, na ktorom sa od piatka (14.9.) zúčastňuje takmer 1500 slovenských vojakov a príslušníkov zahraničných ozbrojených síl. Cieľom cvičenia je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra