Jednou vetou

Ožratý útočil na moslimov, jednu ženu bodol nožom do tváre. Obžaloba je na svete

Po prvý raz podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu na súd z pokusu o vraždu z osobitného extrémistického motívu. "Prokurátor ÚŠP podal 3. júla obžalobu na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na Michaela D., obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, prečinu násilia proti skupine obyvateľov, prečinu výtržníctva, prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia," informovala vo štvrtok TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ako ďalej priblížila, Michael D. v decembri minulého roka v Banskej Bystrici vošiel do priestorov bistra kebabu, kde sa nachádzala aj turecká štátna vlajka. Okrem hostí boli v bistre tri osoby tureckej a albánskej národnosti, ktoré boli aj moslimského vierovyznania. Obvinený bol pod vplyvom alkoholu, správal sa hlučne a agresívne, udieral rukami do zariadenia a kričal vyhrážky voči moslimom.

V prípade dvoch obžalovaných Rómov v kauze policajnej razie súd čaká na ESĽP

„Incident vyústil do fyzickej konfrontácie s hosťami bistra a personálom. Proti jeho vôli bol z priestorov bistra vyvedený von na ulicu. Po krátkej chvíli sa už s nožom v ruke snažil vrátiť späť cez dvere, ktoré jeden zo zamestnancov zamkol. Po krátkom čase, keď vyšla pred bistro jeho zamestnankyňa, vyšiel spoza stĺpa, za ktorým sa schovával a nožom – loveckou dýkou približne s 15-centimetrovou čepeľou – ju silno bodol do tváre. Kolegovi sa podarilo vtiahnuť ju naspäť do bistra,“ objasnila hovorkyňa ÚŠP.

Poškodenej spôsobil stredne ťažké poranenie, pričom išlo o život ohrozujúci útok nožom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky