Jednou vetou

Na odsúdeného Mišenku vydali európsky zatýkací rozkaz

Viliam Mišenka

foto: TASR

Na Viliama Mišenku vydal v piatok sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, európsky zatýkací rozkaz. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Sudca ŠTS prevzal v piatok z Najvyššieho súdu (NS) spis v trestnej veci odsúdeného Viliama M., z obsahu ktorého zistil, že napriek splneniu podmienok na vydanie zatýkacieho rozkazu tento až do súčasnej doby Najvyšší súdom vydaný nebol. ŠTS preto v piatok rozhodol o vydaní európskeho zatýkacieho rozkazu na odsúdeného Viliama M.,“ dodala ďalej hovorkyňa ŠTS.

NS SR tvrdí, že nebol oprávnený konať vo veci európskeho zatykača na Mišenku

Medzinárodný zatýkací rozkaz doposiaľ vydaný nebol, pretože polícia nepredložila súdu také podklady, na základe ktorých by boli splnené zákonné podmienky.

V marci senát NS odsúdil Mišenku na 23-ročný trest odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont v lete 2009. Pri výbuchu zahynula jedna osoba a ďalšie utrpeli vážne a ľahšie poranenia. Rozsudok si Mišenka neprišiel na NS vypočuť. Polícia následne oznámila, že je opätovne na úteku a pátra po ňom.

Polícia po Mišenkovi pátra po druhý raz. Na úteku už raz bol, v roku 2013 ho vypátrali vo Venezuele a eskortovali na Slovensko, kde strávil takmer dva roky vo väzbe.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky