Jednou vetou

Na Slovensko by mala prísť nemecká kancelárka Angela Merkelová

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

foto: TASR

Na Slovensko by mala 7. februára prísť oficiálna návšteva delegácie vlády Nemeckej spolkovej republiky, vedenej kancelárkou Angelou Merkelovou.

Návšteva sa uskutoční na základe pozvania predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD). Vláda návrh na prijatie delegácie z Nemeckej spolkovej republiky schválila.

Návšteva vychádza z podpísaného Memoranda o prehĺbenom dialógu medzi ministrami zahraničných vecí SR a Nemeckej spolkovej republiky v auguste 2017 a Akčného plánu k prehĺbenému dialógu medzi SR a Nemeckou spolkovou republikou na roky 2019 – 2021.

Merkelová a Macron podpísali novú nemecko-francúzsku zmluvu

„Zároveň je príležitosťou pre ďalšie rozvíjanie bilaterálnych vzťahov medzi oboma krajinami a krajinami strednej Európy s dôrazom na Vyšehradskú štvorku vzhľadom na stretnutie premiérov krajín V4 so spolkovou kancelárkou,“ uvádza sa v materiáli rezortu zahraničných vecí.

Rokovania budú zamerané na 30. výročie spoločenských zmien v Európe, európsku agendu, zahraničnopolitické otázky s dôrazom na západný Balkán, Rusko a Ukrajinu, prehlbovanie politickej, hospodárskej a rozvojovej spolupráce.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky