Jednou vetou

Na Slovensko prišiel najmladší expert na umelú inteligenciu na svete

Patrik Krauspe a Tanmay Bakshi

FOTO: FB - ÚPVII

Na Slovensko prišiel najmladší expert na umelú inteligenciu (AI) na svete. Pätnásťročný Kanaďan Tanmay Bakshi sa v pondelok stretol s vedúcim Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) Patrikom Krauspem. Informovalo oddelenie komunikácie podpredsedu vlády.

Huawei: Súťaž InFocus Awards 2019 pozná víťazov. Pozrite si ocenené súťažné fotografie

Bakshi sa počas svojej návštevy na Slovensku zúčastnil na konferencii Value-Driven AI, ktorá sa konala pod záštitou ÚPVII a Zastúpenia Európskej komisie.

„Umelá inteligencia sa považuje za najprelomovejšiu digitálnu technológiu, pričom môže výrazne zlepšiť život ľudí a priniesť veľké výhody spoločnosti, ako aj priemyslu. Ide napríklad o zlepšenie zdravotníckej starostlivosti, účinnejšiu verejnú správu, bezpečnejšiu dopravu či efektívnejšie súdnictvo,“ povedal Krauspe.

Podujatie zorganizovala Americká obchodná komora v SR (AmCham) v spolupráci so slovenským centrom pre výskum umelej inteligencie slovak.AI. Cieľom platformy slovak.AI je využiť potenciál umelej inteligencie na podporu hospodárskeho rastu na Slovensku.

Umelá inteligencia môže pomôcť v mnohých oblastiach života

„Rozvoj umelej inteligencie je pre ďalšie napredovanie Slovenska kľúčový,” uviedol prezident AmCham a člen Správnej rady slovak.AI Gabriel Galgóci.

Tanmay Bakshi sa programovaniu venuje od svojich piatich rokov. V súčasnosti na svojom YouTube kanáli uverejňuje návody, ako vyvíjať webové aplikácie či kódovať, a vyvíja systém pre ľudí trpiacich Rettovým syndrómom, ktorý im má pomôcť hovoriť. Jeho cieľom je cez svoje knihy a semináre pomôcť programátorom naučiť sa, ako kódovať a inovovať.

Technológia musí byť súčasťou vyučovacích predmetov a vzdelávacích procesov, aby k nej mohli študenti pristupovať…

Uverejnil používateľ Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Pondelok 30. septembra 2019

Môže vás zaujímať

Pellegrini má obavy, že sa špeciálnym prokurátorom stane Daniel Lipšic