Jednou vetou

Naď odvolal šéfku akciovej spoločnosti Horezza

Vpravo minister obrany Jaroslav Naď

foto: FB

Dôvodom odvolania je netransparentný predaj pozemkov vo Vysokých Tatrách

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) dnes odvolal predsedníčku predstavenstva a generálnu riaditeľku akciovej spoločnosti rezortu obrany Horezza Miloslavu Slížovú. Agentúru SITA o tom informovala Mária Lajmonová z komunikačného odboru kancelárie ministra.

Dôvodom odvolania je nehospodárne nakladanie so štátnym majetkom, ku ktorému podľa Naďa došlo pri netransparentnom predaji pozemkov vo Vysokých Tatrách.

Dostala padáka kvôli pozemkom

„Mojou úlohou je chrániť majetok štátu, ktorý spravuje rezort obrany. Preto jednoznačne trvám na jeho efektívnom a transparentnom spravovaní. Predajom pozemkov v Tatranskej Lomnici za nevýhodnú cenu a spôsobom, ako to spravilo doterajšie vedenie spoločnosti Horezza, prišiel štát podľa odhadov o státisíce eur. Nehovoriac o netransparentnosti tohto predaja. Preto som sa rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť voči riaditeľke tejto spoločnosti,“ uviedol v tejto súvislosti minister obrany Jaroslav Naď.

Boli na ňu aj sťažnosti

Šéf rezortu obrany sa pre tento krok rozhodol tiež z dôvodu sťažností na riaditeľku spoločnosti Horezza počas plnenia úloh v rámci zabezpečovania karanténnych miest pre repatriantov. „Táto situácia v žiadnom prípade nezapadá do našej predstavy o pomoci občanom v krízovej situácii, akú v súčasnosti Slovensko zažíva. Nemôžem a ani nechcem tolerovať zlé manažérske rozhodnutia,“ povedal Naď. Dodal, že úprimne ďakuje všetkým zamestnancom hotelov Granit, ktorí si svoju prácu vykonávajú s plným nasadením a odhodlaním.

Akciová spoločnosť Horezza spravuje rekreačné zariadenia ministerstva obrany. Jej jediným akcionárom je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky