Jednou vetou

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

V marci nás čakajú prezidentské voľby. Ako sú na tom favoriti na post hlavy štátu?

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Michal Psota, Facebook

Médiá sú zaplavené diskusiami a prezidentské voľby sú už takmer za dverami. Prvé kolo nás čaká o necelé dva mesiace, presne 16. marca. Pozreli sme sa na najsilnejších prezidentských kandidátov. Kto z nich zarába najviac a koľko majú našetrené? Majetky niektorých vás poriadne prekvapia!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Kandidát na prezidenta SR Robert Mistrík | foto: TASR

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

Svoje Majetkové pomery Róbert Mistrík nikde neuvádza a  kedže nie je verejným činiteľom, nemusí ho ani online zverejňovať. Ako vedec a chemik však o financie núdzu jednoznačne nemá. Je totiž 100%-tným vlastníkom firmy HighChem s.r.o., ktorá má za rok 2017 celkové výnosy podľa finstat až vo výške 1 707 369 eur. Do svojej kampane podľa medializovaných informácií už investoval viac ako 350-tisíc eur, podľa jeho tvrdení však ide výlučne o jeho vlastné zdanené peniaze. Podľa transparentného účtu za minulý rok dosiahli kreditné transakcie, čiže vklady výšku 410-tisíc eur. Aktuálny zostatok je necelých 13-tisíc eur.

Drsné odkazy Dankovi po výrokoch o Nicholsonovej: Toto Ti len tak neprejde!

Maroš Šefčovič | foto: TASR

Druhý najsilnejší kandidát podľa doterajších prieskumov,  Maroš Šefčovič zarába ako viceprezident a komisár pre energetiku Európskej komisie približne 25 000 € mesačne. Vo vlastníctve má aktuálne dom v Senci v hodnote 400 000 € a dva byty v Bratislave – oba v hodnote 280 000 . Na transparentom účte má 40-tisíc eur, podľa vlastných slov sa však v kampani veľmi spolieha a očakáva finančnú podporu zo strany SMER-SD.

FOTO: Radosť aj dojatie. Podpredseda parlamentu Bugár vydával dcéru

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky a predseda Most-Híd Béla Bugár v majetkovom priznaní za rok 2017 udáva príjem z výkonu verejnej funkcie vo výške 27 732 €796 € ako „iné“. Ďalšie príjmy neuvádza. Ako majetok, ktorý presahuje hodnotu 18 200 €, teda 35 násobok minimálnej mzdy, uvádza napríklad auto, cenné papiere, obchodný podiel v spoločnosti či hotovosť na bankovom účte. Na jeho transparentnom účte sa aktuálne nachádza vyše 120-tisíc eur (za rok 2018 boli vklady vo výške 210-tisíc eur).

Exminister Rudolf Chmel pokazil oslavu 60-tky Bélu Bugára: Urobil si z nej politický míting

Samotný Bugár si na kampaň prispel sumou 50-tisíc eur. Okrem iných prispievateľov 50-tisíc eur daroval jeho stranícky kolega a minister životného prostredia Lászlo Sólymos, ktorého meno médiá nedávno spájali s kauzou korupcie na Okresnom úrade. Za to Bugárov minister dopravy Árpád Érsek mu prispel sumou 15-tisíc eur.

Sólymosovi pokuta 9 tisíc eur neublíži. O korupcii na Okresnom úrade naďalej mlčí.

Štefan Harabin | Foto: Michal Psota

V majetkovom priznaní Štefana Harabina sme našli vyššie sumy. Ako príjem z funkcie za rok 2017 uvádza 59 790 eur, našetrených má viac ako 400-tisíc eur. Vo vlastníctve má podľa priznania vozidlo v hodnote 26-tisíc eur, dom za 65 388 eur byt za 94 570 eur, či pozemok v hodnote 150-tisíc eur. Kuriozitou je však práve ďalší byt ktorý Harabin vo svojom majetkovom priznaní uviedol. Ten údajne kúpou nadobudol v roku 2000, za podozrivo nízku sumu, 2000 €. Na transparentnom účte mu svieti 18-tisíc eur, z toho 15-tisíc na účet vložila jeho manželka Gabriela

Čaputová naďalej mlčí o partnerovi

Zuzana Čaputová majetkové priznanie na internete neuvádza, informácie poskytol jej tím. Šéf komunikácie Martin Burgr uviedol, že prezidentská kandidátka mala za rok 2017 príjem 34 000 eur. Okrem toho vlastní byt v rodinnom dome s pozemkom, rekreačnú chatu taktiež s pozemkom a osobný automobil. Ďalej má úspory takmer vo výške 29-tisíc eur a hypotekárne úvery na byt a chatu spolu za 158-tisíc eur. Podľa transparentného účtu za minulý rok boli kreditné transakcie na Čaputovej účte vyše 260-tisíc, aktuálny zostatok je necelých 27-tisíc eur.

Nájdete nás aj na facebooku – Pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky