Jednou vetou

Sólymosovi pokuta 9 tisíc eur neublíži. O korupcii na Okresnom úrade naďalej mlčí.

Minister životného prostredia László Sólymos

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Neuviedol podiel vo firme, príde o tri platy. Minister životného prostredia László Sólymos dostal pokutu od parlamentu za nezrovnalosti v majetkovom priznaní za rok 2017. Podpredseda vládnej strany Most-Híd a jej bratislavský krajský predseda príde o tri platy vo výške takmer 9-tisíc eur. Na naše otázky o korupčnom škandále na Okresnom úrade vôbec nereaguje.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

László Sólymos, minister životného prostredia SR | foto: TASR

Vieme prví: Korupčný enviroškandál. Úplatky mal brať funkcionár Most-Híd 

V roku 2009 sa spolupodieľal na založení strany Most-Híd, od roku 2010 pôsobil v Národnej rade SR ako poslanec. V septembri 2012 sa stal podpredsedom strany Most-Híd, vo voľbách 2016 bol zvolený za poslanca parlamentu. V roku 2016 bol vymenovaný do funkcie ministra životného prostredia. Okrem činnosti v slovenskej politike sa však venoval svojej firme – spoločnosti SLOMIK, ktorej činnosť spočíva v obchodovaní s jednou z celosvetovo známych športových značiek. Spoločnosť SLOMIK založil  so spoločníkmi v 90.rokoch.

Envirokauza: Minister Sólymos je ticho o spolustraníkovi obvinenom z korupcie

V daňovom priznaní za rok 2017 priznal vlastníctvo dvoch rodinných domov v Bratislave a Tomášovciach, dvoch bytov – jedného v Bratislave a druhého v obľúbenej dovolenkovej destinácii – Chorvátsku. V daňovom priznaní tiež uviedol luxusné hodinky. Zabudol však uviesť svoju spoločnosť. Parlamentný Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa mu preto rozhodol uložiť pokutu a to vo výške až 9-tisíc eur. Sólymos si však chybu bez akýchkoľvek výhovoriek priznal, verejnosti sa opravedlnil a pokutu plánuje zaplatiť.

Exkluzívne: Máme zmluvu, cez ktorú vyberali úplatky

minister životného prostredia SR László Sólymos | foto: TASR

„Včera mi výbor NR SR udelil pokutu za nedopatrenie v majetkovom priznaní. Síce som poctivo uviedol dividendy zo spoločnosti, no nedopatrením som v inej časti priznania spoločnosť uviesť zabudol,“ uviedol Sólymos na sociálnej sieti. „Táto firma nikdy so štátom neobchodovala ani neobchoduje. Ale aj za takéto pochybenie treba niesť zodpovednosť a postaviť sa k nemu chlapsky. Rozhodnutie výboru plne rešpektujem, pokutu zaplatím a za nedopatrenie sa aj verejne ospravedlňujem,“ dodal ako reakciu na udelenú pokutu.

Minister Sólymos naďalej zostáva ticho a nekomentuje otázky ohľadom korupcie na Okresnom úrade v Bratislave. Médiá ho po razii polície ešte v lete začali spájať s personálnou nomináciou pozície vedúcej odboru životného prostredia – obvinenou Miroslavou G.; Sólymos sa v auguste od kauzy aj M. Gregorovej dištancoval.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky