Jednou vetou

Najpočúvanejšími ostávajú Rádio Expres, Rádio Slovensko a Fun rádio

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku naďalej ostáva Rádio Expres, nasledované Rádiom Slovensko a Fun rádiom. Vyplýva to z prieskumu Radioprojekt, ktorý robila spoločnosť Median SK od 23. júla do 14. októbra. V prieskume odpovedalo 3821 respondentov vo veku od 14 do 79 rokov.

Rádio Expres počúva 33,7 percenta, Rádio Slovensko 26,7 percent a Fun rádio 23,9 percenta poslucháčov. Nasleduje Rádio Europa 2 s počúvanosťou 18,1 percenta a Rádio Jemné, ktoré počúva 15,2 percenta poslucháčov. Rádio Vlna si naladilo 15,1 percenta poslucháčov a Rádio Regina si vybralo 11,3 percenta poslucháčov.

V prípade rozhlasových sietí má najväčšiu počúvanosť Radio Services, ktorej rozhlasové stanice dosiahli súhrnne 42,4-percentnú počúvanosť. Šesť rozhlasových okruhov RTVS si naladilo 39 percent a Regiomedia 9,8 percenta poslucháčov.

Farkašovský chce regulovať internetové médiá, Milanová hovorí o cenzúre

Najväčší podiel na trhu má Rádio Expres (22,3 percenta) pred Rádiom Slovensko (21 percent) a Fun rádiom (11,8 percenta). Štvrtý najväčší trhový podiel získali Rádio Europa 2 a Rádio Vlna, ktoré majú zhodne 8,2 percenta. Nasleduje Rádio Regina (7,1 percenta) a Rádio Jemné (sedem percent). Ostatné rozhlasové stanice majú 14,4-percentný podiel na rozhlasovom trhu.

Celková počúvanosť slovenských rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ je 87,5 percenta. Každý deň počúva rádio viac ako 2,5 milióna ľudí. V priemere každý občan SR počúva denne rádio viac ako hodinu a pol.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky