Jednou vetou

Najprv mu dal košom, teraz spolu kávičkujú. Vašečka sa stretol s Matovičom

Richard Vašečka (vľavo) a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Ešte minulý rok zavelil na odchod od Igora Matoviča a teraz si zrejme hľadajú k sebe znovu cestu. Poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka sa stretol so šéfom hnutia OĽANO. Tomu len nedávno dalo košom až päť poslancov naraz. O čom spolu hovorili?

Mikiho návrat do politiky? Expremiér Dzurinda na káve so šéfom KDH

Richard Vašečka pre hlavne.sk potvrdil, že sa stretol v stredu (26. 6.) s Igorom Matovičom za jedným stolom. Či sa plánuje vrátiť do OĽANO, alebo bude s Matovičovcami spolupracovať Kresťanská únia, v ktorej po neúspechu v KDH Vašečka aktuálne pôsobí, nateraz nekomentuje. „Dali sme si kávu, chcel som poznať Igorov názor na aktuálne dianie a veď sme kolegovia z parlamentu, tak nešlo o žiadne tajnosti,“ odpovedal nám Vašečka.

Michal Kaliňák: Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a nie retuš. Toto je riešenie

Rovnako nechcel komentovať možné spájanie síl tak, ako to robí nejaký čas už Progresívne Slovensko so stranou Spolu a najnovšie by sa k nim mala pridať vznikajúca strana exprezidenta Andreja Kisku (Za ľudí).

Truban a Beblavý sa stretli s Kiskom, hovorili o spolupráci

Stretnutie sa udialo v čase, keď OĽANO opustilo nedávno naraz až päť poslancov, vrátane dlhoročnej dvojky hnutia Veroniky Remišovej. Najnovšie sa pri lídrovi Obyčajných ľudí objavuje Zlatica Kušnírová (matka zavraždenej snúbenice J. Kuciaka – pozn. red.), ktorú podľa redakcie .týždeň lanári práve Matovič do politiky. Ten označil informácie za hoax.

FOTO: Matovičov výraz hovorí za všetko. Takto sa tváril, keď mu odišlo päť poslancov

.týždeň ŠÍRI HOAX !!! – upozornenie pre ostatné redakcieBez hanby napíšu výmysel, že zajtra ideme na tlačovke oznámiť,…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 26. júna 2019

 

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Koho Matovič priláka do OĽANO, alebo na spoluprácu s jeho hnutím, ukáže čas. Isté je, že spomínaný Vašečka to tak skoro nebude.

„Môj návrat do OĽANO? Teraz to nie je téma,“ povedal pre hlavne.sk Richard Vašečka. Ten najprv vo februári minulý rok ohlásil odchod od Obyčajných ľudí, vstúpil do Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a ešte v marci toho roku sa uchádzal o predsednícku stoličku.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Z víťazstva napokon nič nebolo. Predsedom KDH po tajnom hlasovaní na sneme zostal Alojz Hlina, získal 233 hlasov delegátov. Richard Vašečka dostal 101 hlasov. Miesto podpredsedu kresťanských demokratov odmietol. Presne o rok na to (február 2019) ohlásil Vašečka spolu s bývalými europoslancami Annou Záborskou a Branislavom Škripekom vznik Kresťanskej únie.

Zlatica Kušnírová v týchto dňoch rozposlala lídrom opozičných strán a hnutí pozvánku na obed, kde by mali rokovať o spolupráci, či spájaní síl pred parlamentnými voľbami.

Pozvánka, ktorú rozposlala Zlatica Kušnírová | facebook

 

Má ho plné zuby? Matovičova poslankyňa odišla z tlačovky rýchlo preč

Máte pre nás tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky