Jednou vetou

Najväčšia celebrita na Ples v opere nepríde

Vpravo: herci našej prvej scény: Emília Vášaryová a Martin Huba

autorská koláž hlavne.sk, Ples v opere, Shutterstock

Už na budúcu sobotu zaplavia Slovenské národné divadlo známe tváre spoločenského života na Plese v opere. Marian Kočner, ktorého na túto prestížnu akciu pozývali a ktorý sa práve na tento ples chodieval baviť do spoločnosti politikov, hercov, spevákov a podnikateľov bude chýbať.

Na svoje kauzy zabudnú? Nový pakt môže pomôcť „vyvoleným“

Kočner, ako je známe, je momentálne vo väzení a na budúci týždeň by sa mal znovu posadiť na lavicu obžalovaných. Tentokrát nie pre zmenky, pokračovať by s malo pojednávanie s obžalovanými z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Práve Ples v opere bol jednou z tých prestížnych podujatí, ktoré pomáhali Kočnerovi k získaniu spoločenského uznania. Nielen z našich politikov, ale aj zo samotných celebrít lezú kontakty s Kočnerom doslova ako z chlpatej deky.

Žiadny kontakt medzi Kočnerom a Ficom neexistoval, tvrdí Raši

Len nedávno, po niekoľkých mesiacoch priznal pomerne frekventovanú komunikáciu s Kočnerom známy moderátor Matej Cifra alias Sajfa, ktorý sa nielen rád vyjadruje k politike, ale pracuje aj pre Fun rádio (majiteľom je Boris Kollár a ktorého obviňovali z kontaktov s mafiánmi).

Spomínané Fun rádio pritom sídli v rovnakej budove ako Kollárova politická strana Sme rodina. A to preto, že Kollár túto budovu v roku 2016 mal kúpiť údajne z príspevku zo Štátneho rozpočtu údajne získaného za výsledok v parlamentných voľbách. Tomu sa hovorí ľahko zarobené!

Zo štátnych peňazí mal zaplatiť Kollár svojej firme za priestory pre svoju politickú stranu takmer 1,4 milióna Eur. Kedysi by za to bolo potrebné vyvodiť minimálne politickú zodpovednosť, teraz v tom nevidí problém ani Sajfa.

VIDEO: Takto Kočner hviezdil v minulosti

Ale späť ku Kočnerovi a Plesu v opere. Zaujímavosťou je že po uväznení Kočnera sa akoby všetci, čo s ním tancovali na plese, pod zem prepadli. Nikto si nepamätá na Kočnera na plese, dokonca ani kto hopozýval.

Dištancujú sa od toho aj členovia Čestného plesového výboru, v ktorom sedia také zvučné mená ako Emília Vašáryová, či Martin Huba, teda práve tí uznávaní umelci, ktorí sa zapojili do predvolebnej kampane v komunálnych voľbách. Obaja budú pritom tento ročník aj moderovať.

Zaiste si na Kočnera nespomenú oni, ani žiadni pravidelní návštevníci známeho plesu. Akoby sa s ním nikdy nestretli na jednom parkete. A keďže tento postoj mŕtveho chrobáka ku Kočnerovi zvolilo viacero našich celebrít pripomeňme si aspoň mená ľudí, ktorí sú v Čestnom výbore Plesu v opere a ktorí by mali mať dozor nad pozvanými na túto prestížnu akciu.

Vladimír Antal – ešte nedávno generálny riaditeľ SND ( predtým Marián Chudovský)

Elena Kohútiková – odborníčka na prijatie eura, bývalá viceguvernérka NBS

Jaromír Pastorek – splnomocnenec vlády pre výskum a inovácie

Pavol Lančarič – bývalý dlhoročný predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Orange Slovensko (t.r. člen dozornej rady mobilného operátora)

Emília Vášáryová – herečka činohry SND

Martin Huba – herec činohry SND

Ľubica Vargicová – sopranistka Opery SND

Eva Kováčová – výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine

Eva Blahová – profesorka operného spevu

informácie o čestnom plesovom výbore sú zo stránky plesvopere.sk

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

POLITOLÓG O KOLLÁROVI: Šéf parlamentu s kontaktmi na mafiánov a podvodníkov?