Jednou vetou

Najvtipnejšie hlášky politikov v roku 2018. To nemôžu myslieť vážne!

Čím všetkým nás zabávali politici v tomto roku? Prečítajte si tie najlepšie!

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Politika je síce vážna vec, ale nie vždy to tak vyzerá. Niekedy do svetla reflektorov z času na čas prekĺznu beťári, ktorí si z nás hádam robia žarty. Tu je výber niekoľkých výrokov našich domácich zemepánov, ale aj zahraničných štátnikov, na ktorých sme sa v roku 2018 pobavili a dokážeme sa pousmiať aj v tom prichádzajúcom s číslom 2019.

Seknú Pellegrini a Danko s politikou? Takto by sa mohli živiť v pohode ďalej

Pán prezident Gašparovič, ktorého výroky dlhých desať rokov inšpirovali slovenskú komediálnu scénu, už žiaľbohu a možno je to aj chvalabohu, že žiaľbohu už nás svojimi breptami nezásobuje, ako kedysi. Napriek tomu nám naši volení predstavitelia nezostali nič dlžní a politické strany ponúkli pánovi prezidentovi silnú konkurenciu.

Pripomeňte si najdôležitejšie udalosti roku 2018

V roku 2018 sa toho u nás stalo veľa. Väčšina udalostí však mala od humoru veľmi, veľmi ďaleko. Riešili sme vážne otázky, ktoré siahali k samotnej podstate našej krehkej demokracie. Otázky života a smrti, spravodlivosti a bezprávia. A naši politici?

Drucker a jeho psí kukuč. Matovičov odkaz hovorí za všetko

Skutočné problémy skutočných ľudí!

Taký Richard Sulík, poslanec Európskeho parlamentu, predseda Slobody a solidarity brutálne hladoval cez rok?! Za všetko môžu prekliate obchody, ktoré majú cez sviatky zatvorené. Zásoby rožkov mu posielali priamo do centrály strany, než si zvykol urobiť vlastnú rezervu na „rizikové dni“.

Sulík zase hladuje. Na zatvorené obchody počas sviatkov si nezvykol

„CHCELI STE SI DNES KÚPIŤ TEPLÉ ROŽKY?“ zaburácal na svojom facebookovom profile. „ZABUDNITE!“

Hviezda nemeckých politických diskusií a samozvaný eurorealista musí každý jeden štátny sviatok pretrpieť o hlade a o smäde (usudzujeme podľa naliehavosti jeho statusov). Čo sme to za štát, že také čosi dovoľujeme?! Toť otázka, ktorú snáď nový rok čo najskôr vyrieši.

Prejedli ste sa a páli vás záha? Vyskúšajte tieto babské rady

Líder pravice. Foto: TASR

Sulíkova pravá ruka končí: Vieme, kto je za tým

Richard Sulík však zďaleka nie je jediný, kto sa v pohnutých časoch zaoberá pálčivými problémami bežných ľudí. Takého podpredsedu Slovenskej národnej strany a jedeného z otcov zakladateľov nášho hrdého štátu Antona Hrnka napríklad rozrušili reklamami na dámske hygienické potreby.

Jeden komunista, druhý hajzel. Vieme, prečo sa Hrnko vadil s vedcami

„Veci, ktoré súvisia so sexualitou, boli vždy na Slovensku viac-menej tabuizované,“ nechal sa počuť poslanec Hrnko. „Predstava, že budeme mať v televízii pri každej večeri reklamu na dámske vložky, bola nepredstaviteľná, a zrazu sa to tu servíruje zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, v každej druhej reklame.“

Tónko. The cibuľa lover

Otec zakladateľ. Foto: TASR

Chaos v RTVS: Rezník, dokedy sa budeme pozerať na takéto trapasy?!

Nuž, aj to, že ľudia s morálno-filozofickými úvahami takéhoto kalibru raz budú reprezentovať Slovákov v Národnej rade bola kedysi nepredstaviteľná. A aha ho.

KOMENTÁR: Neuveriteľný príbeh doktora práv

Keď už sme pri národniaroch, isto nemôžeme opomenúť druhého najvyššieho ústavného činiteľa našej krásnej republiky. Pán predseda Andrej Danko umne vykorčuľoval z peripetií zvaných „rigorózna práca“. Veď posúďte sami:

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

„Rigorózna práca zabezpečí len stavovský titul a môže byť robená aj metódou kompilácie. Skúste si to napísať. Kom-pi-lá-cie.“

Predseda. Foto: TASR

Danko opäť úraduje: Po horalkách ide najnovšie po „tomtom“

Demokracia v ohrození… či?

Ani komunálne voľby sa nezaobišli bez úsmevných momentov. Keď začalo byť jasné, že kampaň Matúša Valla naberá na sile, predseda Kresťanskodemokratického hnutia, ktoré vsadilo na iného kandidáta, sa prudko pohoršil nad hashtagom svojho politického kolegu/oponenta z Progresívneho Slovenska.

PS: Natrvallo? Foto: TASR

Linda Vallová. Toto je nová prvá dáma Bratislavy

„Tento mentálny svet včera uzavrel Martin Poliačik slovným novotvarom Vallonatrvallo,“ hlási Alojz Hlina. „Áno, zdá sa, že niekto by neváhal zakázať kritiku a nakoniec zrušiť aj voľby. Však na čo voľby, keď máme takého geniálneho kandidáta?“

Matúš Vallo je cieľavedomý, ale musí dávať pozor na emočné pnutia – tvrdí odborníčka

Neviem, či chcú progresívci zakázať voľby, ale konzervatívcom by možno mali zakázať písať blogy založené na hipsterských hashtagoch. Slovenská politická scéna by bola o čosi pokojnejšia.

Ochranca demokracie. Foto: TASR

Sulík s Kollárom sa pustili v nedeľu do Danka. Ten im neostal nič dlžný

Veta hodná štátnika

Nezabudnime ani na bývalého premiéra a druhého najväčšieho stredoeurópskeho bojovníka proti nadvláde intergalaktických jašterov Róberta Fica. Pán poslanec zhrnul v dokumente RTVS svoju životnú múdrosť a skúsenosť do pamätnej vety: „Netreba preťahovať to, čo sa pretiahnuť nedá.“

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Páni prezidenti

Ani zahraniční štátnici sa nezaobišli v roku 2018 bez úsmevných momentov. Emmanuel Macron, nástupca veľkého Napoleona, jednému z občanov republiky „citlivo“ vysvetlil, že jeho problém nájsť si prácu vlastne neexistuje. Vo Francúzsku vraj stačí „prejsť cez ulicu“ a pracovné ponuky sa na vás doslova sypú.

Odišiel pre škandál Vietnamca a teraz strážil rovno Macrona

Zato americký muž číslo jeden Donald Trump, fanúšik diktátorov a kandidát na prvého obyvateľa Bieleho domu, ktorý po skončení termínu na vlastnej koži otestuje kvalitu miestnych väzníc, bol, ako vždy, blízko k bežnému človeku. A ak to tak náhodou nevyzeralo, na vine sú zlé, zlé médiá.

Prezidenti Emmanuel Macron a Donald Trump s manželkami. Foto: TASR

Neuveriteľné: Kim a Donald – Tajný rozhovor!

„To čo vidíte a čo čítate nie je v skutočnosti to, čo sa naozaj deje,” ubezpečuje nás pán prezident. No chvalabohu, už sme sa začínali báť.

Začínajú výpredaje. Na čo si dať najviac pozor v obchodoch?

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky