Jednou vetou

Najvyšší súd nemá informácie, žeby pri smrteľnej nehode bol sudca

Pri dopravnej nehode na hranici okresov Levice a Krupina prišiel o život 43-ročný muž. Nehoda sa stala medzi obcami Hontianske Trsťany a Hontianske Moravce v stredu 23. mája 2018 približne o 17.45 h

foto: TASR/KR PZ v Nitre

Najvyšší súd (NS) SR nemá zatiaľ informácie, že pri dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 43-ročný muž, bol účastný sudca NS SR.

„K tejto otázke sa momentálne nevieme vyjadriť vzhľadom na to, že v tejto chvíli nedisponujeme vo veci dopravnej nehody žiadnymi informáciami,“ uviedla vo štvrtok pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca Najvyššieho súdu Viliam Dohňanský mal v stredu dopravnú nehodu, pri ktorej vyhasol ľudský život, informoval portál Aktuality.sk. Nehoda sa stala medzi obcami Hontianske Trsťany a Hontianske Moravce v stredu (23.5.) približne o 17.45 h.

O miesto v Súdnej rade po zosnulom Hudákovi sa uchádza Pramuková

„Vodič BMW pravdepodobne predbiehal pracovný stroj. Manéver však nestihol dokončiť a v protismernej časti vozovky sa zrazil so Škodou Octavia. Jej vodič zrážku neprežil,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Alkohol v dychu 65-ročného vodiča BMW policajti nezistili, u nebohého vodiča Octavie bude prípadná prítomnosť alkoholu v krvi zisťovaná pri pitve. Okolnosti tragickej dopravnej nehody aj miera jej zavinenia sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Levice začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky