Jednou vetou

Najvyšší súd SR prípad expolicajta Tiefenbacha okresnému súdu neodňal

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach

foto: TASR

Najvyšší súd (NS) SR trvá na svojom rozhodnutí v prípade expolicajta Ľuboša Tiefenbacha a nevidí žiadne procesné prekážky. Svojím rozhodnutím neodňal túto trestnú vec ani Okresnému súdu (OS) Bratislava V, ani Krajskému súdu (KS) Bratislava. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Sudkyňa okresného súdu v Petržalke v utorok pojednávanie s bývalým policajtom opäť odročila.

NS sa vyjadril, že právoplatným aj naďalej ostáva jeho rozhodnutie z 13. júna minulého roka. Podľa slov hovorkyne NS v trestnej veci  Tiefenbacha v auguste rozhodol, že jeho predchádzajúce uznesenie je platné, a vec vrátil prvostupňovému súdu. „Vec sa OS Bratislava V ani Krajskému súdu Bratislava neodníma,“ uviedla.

Trnavskí poslanci zabránili primátorovi pokračovať v súdnom spore so City Arenou

Súdne pojednávanie v trestnej veci odročila sudkyňa okresného súdu na základe opätovného návrhu, ktorým sa chce Tiefenbach obrátiť na NS. Dosiahnuť chce odobratie veci OS Bratislava V a pridelenie inému okresnému súdu. Jeho advokát apeluje na zaujatosť sudkyne voči jeho klientovi, ale aj voči právnemu zástupcovi poškodených.

Expolicajt Ľuboš Tiefenbach stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. V máji tohto roka na OS Bratislava V vypovedal svedok a neskôr aj znalec z odboru psychológie. O tom, že sa prípadom bude opäť zaoberať bratislavský nižší súd, rozhodol 15. augusta Najvyšší súd SR. Nevyhovel tak návrhu obžalovaného na odňatie trestnej veci OS Bratislava V a pridelenie inému okresnému súdu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky