Jednou vetou

Najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky dostanú reflexné pásky

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Viditeľnosť a tým i bezpečnosť chodcov na cestách pomôže zvýšiť 5000 reflexných pások. Príslušníkom dopravnej polície ich vo štvrtok (28. 3.) venovalo Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia. Policajti budú pásky rozdávať pri dopravno-bezpečnostných akciách.

„Používanie reflexných pások pomáha predchádzať dopravným nehodám, ktoré môžu mať často až fatálne následky,“ upozornil prezident ČESMAD Slovakia Pavol Jančovič.

Najzávažnejšie nedostatky v boji proti korupcii by mal doriešiť parlament

Jeho slová potvrdil aj riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru (PPZ) Ľuboš Rumanovský, ktorý poukázal v tejto súvislosti i na negatívnu štatistiku usmrtení chodcov pri dopravných nehodách.

„Evidujeme 17 úmrtí chodov – účastníkov dopravnej nehody, čo je o päť tragických prípadov viac oproti rovnakému obdobiu minulého roka,“ informoval Rumanovský.

Avizoval, že plánované dopravno-bezpečnostné akcie, zamerané na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, sa budú venovať i najčastejším príčinám vzniku dopravných nehôd.

Kalavská ocení najlepších lekárov, sestry a zdravotných pracovníkov

„Patria k nim napríklad používanie telefónu počas jazdy či neprimeraná rýchlosť. Samozrejme, zameriame sa i na kontrolu požitia alkoholu,“ uistil Rumanovský.

Môže vás zaujímať

Žiaci sa dnes vracajú do škôl, účasť je však dobrovoľná