Jednou vetou

NAKA v súvislosti s rozsiahlou korupciou zasahuje v Bratislavskom kraji, zadržala dve osoby

Ilustračné foto

TASR

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie „Dobytkár“ začiatkom marca vykonávala zaisťovacie úkony na celom území SR.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v Bratislavskom kraji v prípade rozsiahlej korupcie. Pokračuje v akcii „Dobytkár“ a zadržala dve osoby. Ako Polícia SR informovala na sociálnej sieti, naďalej vykonávajú procesné úkony.

NAKA v rámci akcie Dobytkár zasahovala prvýkrát 4. marca tohto roka. Trojica obvinených po tejto policajnej akcii zostala vo väzbe. Ako vtedy informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, súd na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry aj trojice obvinených Ľubomíra K., Ľubomíra K. a Milana K. „Senát Najvyššieho súdu sa stotožnil s dôvodmi väzby tak, ako ich ustálil súd prvého stupňa, teda Špecializovaný trestný súd vo svojom rozhodnutí,“ povedala.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie „Dobytkár“ začiatkom marca vykonávala zaisťovacie úkony na celom území SR. Dôvodom boli podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

V rámci akcie policajti zadržali deväť osôb, zaistili hotovosť minimálne 100-tisíc eur a veci rôznej povahy v hodnote najmenej 800-tisíc eur, najmä umelecké diela súvisiace s vyšetrovanou trestnou činnosťou.

ZÁSAH NAKA V PRÍPADE ROZSIAHLEJ KORUPCIE Národná kriminálna agentura v týchto chvíľach zasahuje v rámci Bratislavského…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 31. marca 2020

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom