Jednou vetou

NAKA zadržala výrobcov omamných látok

Ilustračné foto

foto: TASR

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) počas piatkového (9.11.) zásahu v Ružomberku, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi a v Košiciach zadržali tri osoby, ktoré mali vyrábať drogy. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. Tiež vrecúško s obsahom metamfetamínu minimálne na 38 dávok drog. Policajti odhalili a zaistili laboratórium na výrobu drog a veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín,“ povedala Baloghová.

Ján Hrčka: Favorit na starostu Petržalky zastával verejný post bez výberového konania

Vyšetrovateľ NAKA obvinil dvoch mužov vo veku 42 a 35 rokov a jednu 19-ročnú ženu za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podľa zistení polície si mali zadovažovať drogy z rôznych kútov Slovenska, a potom ich ďalej distribuovať v ďalších mestách. Počas akcie policajti zadržali dvoch obvinených s drogami v osobnom motorovom vozidle. Po dokázaní viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky