Jednou vetou

Národný onkologický ústav v Bratislave povedie Alscher

Tomáš Alscher

foto: TASR

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave povedie Tomáš Alscher. Taký je výsledok štvrtkového výberového konania na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR. Vedením onkoústavu je od začiatku mája doteraz dočasne poverený, predtým pôsobil ako jeho ekonomický riaditeľ.

Parlament je rizikové pracovisko! Dôkaz TU

„V stanovenom termíne sa prihlásili traja uchádzači, na dnešnom výberovom konaní sa zúčastnili dvaja, tretí sa nedostavil,“ uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Okrem Alschera sa na ňom zúčastnil primár oddelenia klinickej onkológie – ambulantná chemoterapia Patrik Palacka. Bývalý šéf onkoústavu a primár oddelenia klinickej onkológie Jozef Dolinský neprišiel. Už predtým avizoval, že ak nebude výberové konanie cez verejné vypočutie, nezúčastní sa na ňom.

Národný onkologický plán by mať predstavený v polovici júna, uviedla Kalavská

„Pevne verím, že v spolupráci s mojimi kolegami bude ústav napredovať v poskytovaní špičkovej zdravotnej starostlivosti, ktorú si vyžaduje zdravotný stav našich pacientov. Na základe dlhoročných skúsenosti v manažmente NOÚ pristupujem k funkcii generálneho riaditeľa s veľkým rešpektom,“ reagoval Alscher po vyhlásení výsledkov výberového konania.

Doterajší šéf Jozef Valocký na poste skončil koncom apríla. Počas jeho pôsobenia sa v NOÚ búril personál, sťažoval sa na odlev odborníkov a dlhé čakacie lehoty na operácie. Valocký z funkcie podľa jeho slov odišiel pre upokojenie situácie. Podľa ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) je jedným z najdôležitejších krokov stabilizácia kľúčových zdravotníkov a zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti v NOÚ.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky