Jednou vetou

Návrat Mečiarovej legendy? Exminister financií spriada nové plány

Bývalý minister financií Sergej Kozlík

autorská koláž hlavne.sk, jxp, TASR

Dobíja si baterky? Bývalý podpredseda Mečiarovej vlády a minister financií sa vraj stále nechystá odísť na politický dôchodok. Pred pár dňami Sergeja Kozlíka (68) zachytil náš fotograf, ako si v dobrej nálade a s celou rodinou užíva chvíle v nákupnom centre. Oslovili sme ho, čo hovorí na dnešnú politiku i to, kam má najnovšie namierené. Pozrite si aj galériu nižšie v článku.

Hop, hop malí žiaci. Rajtár a Galko nenápadne na fakulte práva

Nekonfliktný, zmierlivý, ale aj poslušný. Takto média vždy opisovali ministra financií tretej Mečiarovej vlády Sergeja Kozlíka. Hoci by si mohol užívať zaslúžilý dôchodok a primeraný odpočinok, opak je pravdou. Ako nám prezradil, politiku stále sleduje a zdá sa, že definitívne zbohom jej nemieni dať ani náhodou.

Finálová pätnástka: Jeden z nich bude po marci novým prezidentom.

„Po rokoch v politike si podstatne viac vážim chvíľ s blízkymi ľuďmi a rodinou,“ uviedol Kozlík pre hlavne.sk, keď sme ho pred pár dňami zastihli v nákupnom centre s manželkou, dcérou a vnučkami. Exminister podľa všetkého takto naberá chuť a novú energiu pre návrat do politiky, ako nám prezradil.

Narobí vietor v politike? Dorota Nvotová má takéto predstavy

V máji nás čakajú eurovoľby a Kozlík netají svoj záujem, hoci si je vedomý, že by mal prenechať miesto novým kádrom. „Pokiaľ ma Národná Koalícia (strana v ktorej momentálne pôsobí-pozn. red.) nominuje, budem kandidovať za túto politickú stranu. Nebudem však na kandidátke figurovať na popredných miestach, tie prenechám mladším kolegom,“ odpovedal nám exminister a bývalý europoslanec. Mená ťahúňov kandidátky nám neupresnil, nakoľko o nich neustále rokujú. Článok pokračuje nižšie

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

AUDIO: Janka alebo Jana? Poslankyňa Cigániková nám to hneď vysvetlila

Dosť bolo Mečiara?

Bývalý podpredseda vlády dal minulý rok jasne najavo, že s kedysi silným straníckym šéfom a expremiérom už veľmi nepočíta: Programovo pozeráme dopredu, staviame na strednej a mladšej generácii a neuvažujeme s priamym osobným zapojením pána Mečiara,“ uviedol v júni 2018 na facebooku Kozlík, ktorý je jedným zo štyroch podpredsedov Národnej Koalície. Ako nám však prezradil s bývalými HZDS-ákmi je príležitostne v kontakte. Čítajte článok nižšie

Známe trio HZDS: Vladimír Mečiar, Katarína Tóthová a Sergej Kozlík (vpravo) na billboarde z roku 2006 | Foto: infovolby

Šéf ŠtB Alojz Lorenc si obzeral pomôcky pre gazdinky

„Minulý rok v zime som sa stretol s mnohými bývalými kolegami z HZDS a SNS, vrátane Vladimíra Mečiara, Ivana Gašparoviča a ďalšími, pri odovzdávaní ocenení k 25. výročiu štátnosti vydavateľstvom MAYER Mediia, pretože prezident Kiska si na nikoho z nás nespomenul,“ poťažkal si exminister a zároveň dodal, že minulý rok sa „stará partia“ stretla až dvakrát. „V novembri 2018 sa konalo spomienkové zasadnutie členov 3. Mečiarovej vlády. Zišlo sa nás 12 vrátane bývalého premiéra, bolo to milé stretnutie,“ uviedol pre hlavne.sk Kozlík.

Exkluzívne: Lukratívny džob! Vieme kam má namierené Kiskov šéf protokolu

Domácu scénu má pod palcom a dianie pozorne sleduje. „Internet, sociálne siete, mobily, to výrazne zmenilo politické prostredie. Všeobecne však podľa mňa platí, radšej menej krikľúnstva a viac odbornosti,“ uviedol Kozlík pre hlavne.sk.

Darmožráčom ukáže

„Z EÚ sa stáva byrokratický moloch. Budeme požadovať výraznú redukciu počtu bruselských úradníkov, ktorí stoja členské štáty množstvo peňazí,“ prezradil svoje plány S. Kozlík a dodal, že členské štáty by mali mať podľa neho viac kompetencií, ako aj väčšiu ochranu svojich zámerov – najmä malé krajiny.

FOTO: Vytancovaní a vysmiati. Smotánka to na plese v opere poriadne roztočila

Sergej Kozlík viedol ministerstvo financií v rokoch 1994 – 1998 a zároveň bol podpredsedom vlády pre ekonomiku. Začiatkom roka 1998 vtedajší premiér funkcie oddelil, ministrom sa stal Miroslav Maxon a Kozlík naďalej podpredsedom vlády až do jesenných volieb, kedy Mečiara a jeho ľudí odstavil Dzurinda.

Buduje si tím? Exminister Tomáš Drucker na kávičke so známym moderátorom Markízy

Po voľbách 1998 bol poslancom NR SR za HZDS až do roku 2004, keď sa stal europoslancom. V roku 2009 ho ľudia opätovne poslali na päť rokov do Bruselu. V roku 2014 spoluzakladal Národnú koalíciu a od voličov dostal do europarlamentu na 5 rokov stopku. Či to bolo definitívne, dozvieme sa pred letom. Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 25. mája.

Ste s nami aj na Facebooku? Pridajte sa k nám – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky